Del Bosque is onder de indruk van Die Mannschaft, dat afgelopen vrijdag met 4-2 won van Griekenland. "Ik kan geen zwakheden ontdekken bij het team. Ze spelen al jaren prachtig voetbal, strijden hard en zijn een geweldige ploeg. Defensief zijn ze erg sterk en voorin hebben ze met Mario Gómez een topspits", aldus de 61-jarige bondscoach van de regerend EK- en WK-winnaar, die niet vooruit wil lopen op een eventuele finale tussen Duitsland en Spanje. "Dat zou respectloos zijn tegenover de andere tegenstanders."
Het Spaanse nationale elftal krijgt niet veel waardering in eigen land, tot groot ongenoegen van Del Bosque. "Wij zijn het enige land bij de laatste acht dat niet wordt bejubeld door de mensen thuis. Kennelijk zijn we een land van extremen geworden. Europees- en Wereldkampioen, maar niet het voordeel van de twijfel krijgen. Dat is raar, maar we hebben allemaal te veel ervaring om ons hierdoor van de wijs te laten brengen. Het zij zo. We blijven geconcentreerd op ons doel en dat is de derde achtereenvolgende titel te veroveren. Hoe de reacties dan zijn, zien we wel."
Eén van de sterkhouders van het Duitse nationale elftal is Özil. De 23-jarige aanvallende middenvelder geeft aan sterker te zijn geworden door de werkwijze van Mourinho bij Real Madrid. "Aanvallers moeten ook werken bij Mourinho. Daardoor ben ik actiever geworden. Mourinho zal me alleen maar beter maken. Hij heeft me al heel veel vertrouwen gegeven. Bij Real Madrid voel ik me erg op mijn gemak, dat is de reden dat ik zo goed heb kunnen spelen de laatste jaren. Ik identificeer me graag met Andrés Iniesta en Xavi. Hun intelligentie is enorm", zegt de Duitser in El Pais.

