"Wij zijn niet benaderd door Anderlecht. John wel. Hij heeft ons daarvan ook meteen in kennis gesteld. Willen ze erover praten, dan is het antwoord in principe 'nee'. Zeker omdat hij een clubicoon is", vertelt directeur Paul van der Kraan tegenover Omroep Gelderland. "Ik hoop dat hij bij Vitesse blijft. Daar ga ik vanuit. Hij heeft nog een tweejarig contract. We zijn nog lang niet op elkaar uitgekeken. John en Vitesse moet je zien als een goed huwelijk. Ik vind het nog laat in het seizoen dat John wordt benaderd door een club, want hij heeft natuurlijk een hele goede prestatie geleverd hier. Dat heeft hij vorig jaar ook gedaan bij ADO Den Haag. Ik denk dat John een toptrainer in spe is. Hij moet nog iets meer ervaring opdoen. Begin juli stond er een file op de snelweg naar Papendal. Er kwamen meer dan vierduizend mensen naar de eerste training waar er normaal gesproken vierhonderd komen. Dat zegt wat over het draagvlak dat John heeft bij onze club."
Van den Brom, die zich met Vitesse voorbereidt op de twee finales van de play-offs om Europees voetbal tegen RKC Waalwijk, lijkt de kans om Ariël Jacobs op te volgen te laten lopen. "Anderlecht is niet aan de orde. Voor mij ligt de focus op Vitesse. Ik heb het super naar mijn zin. Ik wil helemaal niet weg hier. Dat weet iedereen. Vitesse moet de ambitie hebben om Europees te spelen. RKC Waalwijk is een goede tegenstander. Ze zijn een goed elftal, staan goed. Maar als je ziet met hoeveel overtuiging we tegen NEC hebben gespeeld, dat neem je altijd mee", vertelde hij reeds.
Het contract van Van den Brom bij Vitesse werd onlangs verlengd tot de zomer van 2014. Dat gebeurde na het behalen van de play-offs om Europees voetbal. Clubeigenaar Merab Jordania zou dus een stevige transfersom kunnen vragen. Volgens Jan Boskamp, oud-trainer van onder meer Anderlecht en vriend van Jordania, is de relatie tussen de 51-jarige Georgiër en Van den Brom niet super. "Het is algemeen bekend dat het niet goed zit tussen die twee. Waarom zou Jordania hem niet laten gaan? Als hij er geld voor krijgt...", zegt de 63-jarige Rotterdammer in Het Nieuwsblad.
Nacer Chadli, die in het verleden drie jaar heeft samengewerkt met Van den Brom in dienst van AGOVV Apeldoorn, zou het verstandig vinden wanneer zijn ex-trainer de overstap maakt naar Paarswit. "We hebben nog steeds contact. Hij is heel menselijk en zal nooit nalaten om mij raad te geven of aan te moedigen. In mijn ogen is hij klaar om naar een topclub te gaan. Hij verdient dat ook", aldus de 22-jarige vleugelspits, die Van den Brom een superkeuze noemt voor Anderlecht. "Hij houdt van mooi voetbal en dat zie je altijd terug bij de clubs die hij traint. Reden te meer dus om hem bij Anderlecht aan het werk te zien. De supporters zullen zeker kwalitatief voetbal met hem zien. Ik zou het een superkeuze vinden."

