Het kampioenschap van La Liga lijkt de Madrileense grootmacht nauwelijks meer te kunnen ontgaan. Rayo Vallecano hoopte zondagmiddag te kunnen profiteren van midweekse Champions League-wedstrijd die afgelopen dinsdag door Real Madrid tegen CSKA Moskou (1-1) moest worden afgewerkt in het ijskoude Rusland. Tacticus José Mourinho had zijn mannen echter tijdig klaargestoomd voor de competitieconfrontatie met de Spaanse promovendus.
Dankzij een doelpunt van Cristiano Ronaldo in de 54e minuut werd voor de negende maal op rij een uitzege behaald. Uit een hoekschop van Mesut Özil kwam de Portugese vedette door middel van een geniale hakbal tot scoren. De negende uitzege op rij betrof een unieke prestatie in de geschiedenis van Los Blancos. Mourinho hecht echter geen waarde aan het verbroken record. "Het winnen van La Liga is alles wat ik wil. Voor ons spelen records geen rol. Het is en wordt geen obsessie, het is ook geen doel om mijlpalen neer te zetten. Het enige wat Real Madrid wil, is de landstitel winnen."
Overigens eindigde Real Madrid de wedstrijd tegen tien man. Eén minuut voor tijd gaf scheidsrechter David Fernández Borbalán een rode kaart aan Michu. Het duel had in tien tegen tien moeten eindigen, want Sergio Ramos was in de eerste helft de dader van een elleboogstoot. Al met al kwam Real Madrid vandaag goed weg. Rayo Vallecano kreeg een aantal dotten van kansen via Piti, Michu en Emiliano Daniel Armenteros.
Nu de competitiewedstrijd tegen Rayo Vallecano is afgerond, vestigt men bij Real Madrid alle hoop op Atlético Madrid. De stadsgenoot neemt het vanavond (21:30 uur) in Estadio Vicente Calderón op tegen FC Barcelona. Valencia, de eeuwige Spaanse nummer drie en de Europa League-opponent van PSV, komt ook in actie. Om 18:00 trappen zij thuis af tegen Sevilla FC.
Real Madrid stuit in de komende maand in La Liga op Espanyol (thuis), Real Betis Sevilla (uit), Málaga (thuis), Villarreal (uit) en Real Sociedad (thuis). Rayo Vallecano, dat zich verrassend in de subtop van de bovenste Spaanse voetbalafdeling bevindt, is in die fase van het seizoen de tegenstander van Racing Santander (thuis), Espanyol (uit), Real Betis Sevilla (thuis), Málaga (uit) en Villarreal (thuis).
Overige uitslag La Liga:
Villarreal - Athletic de Bilbao (2-2)

