Dit maakte de bond vandaag bekend op de eigen website. In totaal behoren negen betaald voetbalclubs op basis van hun jaarcijfers van het seizoen 2010/'11 en prognose voor het lopende jaar tot de club van 'onvoldoendes': AGOVV, FC Den Bosch, FC Dordrecht, FC Emmen, Feyenoord, Helmond Sport, NAC Breda, Roda JC en SC Veendam.
"Deze clubs werken binnen het kader van een plan van aanpak aan hun financieel herstel. Veelal betekent het dat ze moeten saneren. Hoe dat precies gebeurt, bepalen de clubs zelf rekening houdend met de richtlijnen van de KNVB. De clubs doen een voorstel voor het plan van aanpak, dat moet worden goedgekeurd door de licentiecommissie", aldus de bond.
Binnen negen meetmomenten (een termijn van drie jaar) dient een club vervolgens weer structureel in minimaal de veiligere Categorie 2 te kunnen worden ingedeeld. Daartoe behoren nu: ADO Den Haag, Almere City FC, AZ, sc Cambuur, FC Eindhoven, Fortuna Sittard, De Graafschap, FC Groningen, sc Heerenveen, Heracles Almelo, VVV-Venlo, PSV, RKC Waalwijk, Sparta Rotterdam, FC Utrecht, Vitesse, Excelsior, NEC, Willem II en FC Zwolle.
Tot de allergezondste Categorie 3 behoren Ajax, Go Ahead Eagles, MVV, FC Oss, Telstar, FC Twente en FC Volendam.

