Afgelopen seizoen eindigde de eerste confrontatie tussen beiden, destijds in Rotterdam, in een 2-2 gelijkspel. De thuiswedstrijd voor de hoofdstedelingen werd beter afgesloten. Nadat het duel twintig minuten voor tijd nog op een gelijke stand stond (1-1), werd er ruim gewonnen: 4-1.
Bij de gastheren ontbreken echter een aantal spelers. Dmitri Bulykin, Derk Boerrigter, André Ooijer, Siem de Jong en Gregory van der Wiel zullen allen het duel moeten laten schieten. Lorenzo Ebecilio daarentegen is wel weer van de partij.
Excelsior heeft minder personele problemen en mist alleen Joost Broerse. Tim Vincken en Jason Oost stonden al langer aan de kant en zijn voor langere tijd uitgeschakeld. De ploeg van trainer John Lammers kan met veel vertrouwen naar de wedstrijd toeleven, aangezien het vorige week in eigen huis gelijkspeelde tegen ADO Den Haag (1-1) en de rode lantaarn afstond aan VVV-Venlo.
Overigens valt er vanavond een slag te slaan met de Venloërs. De geelzwarte formatie speelde vrijdagavond al en ging kansloos onderuit bij Heracles Almelo: het werd 7-0. Mocht Excelsior winnen van Ajax, dan vindt het de aansluiting met nummer zestien De Graafschap en laat het VVV-Venlo achter zich met drie punten.
Voor Ajax staan er andere belangen op het spel. Het elftal van trainer Frank de Boer heeft liefst tien punten achterstand op koploper AZ, dat samen met Excelsior nog een wedstrijd moet uitspelen, en wil de aansluiting met de top niet verliezen. PSV en FC Twente staan als nummers twee en drie respectievelijk met zeven en drie punten voor.
PRAAT MEE
ELF Voetbal is ook nieuwsgierig naar de mening van de bezoekers van de website. Wat vinden jullie van de wedstrijd? Moet er iets veranderd worden in de speelwijze? Klopt de opstelling? Is het arbitrale optreden naar behoren? Vanavond kunnen jullie ook tijdens de wedstrijden meediscussiëren over de duels met andere bezoekers.
Maak gebruik van de nieuwe optie 'Praat mee'. Via de bekende inlogwijze kun je dan telkens op ieder moment jouw mening plaatsen en/of reageren op de reacties van andere bezoekers.

