Laatste nieuws
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.05Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
Resultaten x
Overige

Tiental Ajax lijdt in Euroborg eerste competitienederlaag sinds maart 2011

Ajax heeft averij opgelopen in de strijd om het kampioenschap van de Eredivisie. FC Groningen had aan een benutte strafschop genoeg om thuis aan het langste eind te trekken: 1-0.

02-10-2011 16:27 door Redactie ELF Voetbal

In de eerste helft viel er weinig te beleven in de Euroborg. De eerste grote kans van de wedstrijd was afkomstig van Miralem Sulejmani. Een steekballetje van Siem de Jong zette de Serviër geheel vrij voor het doel van Brian van Loo, maar de 22-jarige vleugelaanvaller verzuimde om de openingstreffer op zijn naam te zetten. Namens FC Groningen werd Leandro Bacuna in de gelegenheid gesteld om de 1-0 op het scorebord te koppen, maar ook hij werkte de bal niet tussen de palen. Het eerste bedrijf kende één wissel. Kolbeinn Sigthórsson haakte noodgedwongen af met een enkelkwetsuur en werd vervangen door Dmitri Bulykin.

Na de rust liepen Frank de Boer en zijn mannen tegen een blamage aan. In een duel waarin Ajax de 500ste uitoverwinning in de Eredivisie had kunnen behalen, kwamen de Amsterdammers na 62 minuten op achterstand door een benutte strafschop van Bacuna. De 20-jarige middenvelder annex aanvaller kreeg de penalty toebedeeld van scheidsrechter Richard Liesveld na een discutabele handsbal van Gregory van der Wiel, die met zijn tweede gele kaart op zak vervroegd mocht gaan douchen. Zo kwam Ajax voor de negende uitwedstrijd op rij op achterstand. Voor de 1-0 had Ajax nog wel een grote kans ontwikkeld in de persoon van Jan Vertonghen, maar de uitstekend spelende oud-Ajacied Lorenzo Burnet bracht redding op de inzet van de 24-jarige aanvoerder.

Met tien tegen elf hield Ajax zich nog wel staande op bezoek bij FC Groningen, dat blij mocht zijn dat Dusan Tadic in het tweede bedrijf mocht blijven staan; de 22-jarige middenvelder beging bij een 0-0 tussenstand een harde charge op De Jong. Ajax slaagde er echter niet meer in om de 1-0 achterstand ongedaan te maken. De wedstrijd eindigde met een harde overtreding van Thomas Enevoldsen op Theo Janssen, die zijn 300ste wedstrijd in de Eredivisie (206 keer Vitesse, 86 keer FC Twente en acht keer Ajax) afwerkte. Duur puntverlies voor de titelstrijders uit Amsterdam.

Het betrof voor Ajax de eerste competitienederlaag sinds maart 2011. Toen leden de hoofdstedelingen een 3-2 nederlaag bij ADO Den Haag. Ajax wacht nog een lastige oktobermaand, waarin de Amsterdamse club zich hoopt te ontdoen van respectievelijk de competitietegenstanders AZ (thuis) Feyenoord (thuis) en Roda JC (uit) en de Champions League-opponent Dinamo Zagreb (uit). FC Groningen moet tegen achtereenvolgens Heracles Almelo (uit), FC Twente (thuis) en Feyenoord (thuis) in actie komen.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.