Laatste nieuws
00.10'Tomiyasu is bij Ajax aangeboden, maar er is ook interesse vanuit Duitsland en Italië'
00.10United-icoon Scholes is keihard voor Liverpool-ster: 'The worst best footballer'
00.06Balotelli onthult in gesprek met Seedorf 'grootste nachtmerrie' uit carrière
00.03Zorgen in België rondom Ajax-parel: 'Hij kan ook nog voor ander land kiezen'
00.00Bizar: Gent-voorzitter leest in media dat zijn trainer naar Club Brugge vertrekt
00.00Van Nistelrooij sluit terugkeer als trainer bij oude club niet uit

Gisteren

23.55Michiel Kramer (37) start nieuwe carrière: 'Vandaar terwijl ik nog speler ben'
23.53Identiteit bekend: zevenvoudig Engels international opgepakt voor geweldpleging
23.32Van Basten nog altijd niet overtuigd van Feyenoord-uitblinker: 'Gaat in periodes'
23.30Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
23.28Van der Gijp en Derksen adviseren Koeman: 'Hij is dynamischer dan Veerman'
23.16'Nóg meer problemen voor Alonso bij Real Madrid: vaste waarde maanden aan de kant'
23.15FIFA scherpt hitteprotocol aan tijdens WK: twee verplichte drinkpauzes
23.10Manchester United nadert Champions League-plekken met zege op noodlijdend Wolves
23.01Alisson kiest duidelijke kant in 'ruzie' tussen Slot en Salah bij Liverpool
22.58United wint zonder De Ligt op bezoek bij Wolves, Fernandes de grote man
22.51Milan recht rug tegen Torino en keert dankzij Pulisic terug aan kop in Serie A
22.50Van Basten vernietigend en haalt hard uit: 'Heeft het verstand van een meikever'
22.45Janssen steunt Ajax-uitblinker na afzeggen interlands: 'Had ik ook een hekel aan'
22.41Clubicoon van Liverpool laat geen spaan heel van Salah: 'Het is een schande'
22.21Advocaat overweegt Eredivisie-speler te overtuigen van interlandswitch
22.09Advocaat trots op historische prestatie: 'De moeilijkste in mijn carrière'
22.08Stagiair De Graaf voorlopig niet welkom bij Twente: 'Sleutels moeten inleveren'
22.00Perez: 'Denk dat Ajax-spelers denken: goed dat hij erbij is, maar wat een...'
21.53Janssen hoopt op Oranje-oproep voor PSV-uitblinker: 'Voor mij een no-brainer'
21.40Van Hanegem ziet 'verschrikkelijke' WK-loting: 'Hij is nog erger dan Blatter'
21.34Jansen kraakt invloed van FIFA: 'Meest machtige politieke instituut ter wereld'
21.30Slot brengt slecht nieuws over Nederlander bij Liverpool: 'Een aantal weken eruit'
21.15Slot laat ontevreden sterspeler Salah thuis, maar houdt deur voor terugkeer open
20.55Van Basten over voormalig Ajax-directeur: 'Al die losers worden analist!'
20.54Rob Jansen weet het zeker: 'Hij gaat in de zomer weg bij Feyenoord'
20.35Slot reageert op Salah: 'Of hij z'n laatste duel voor de club al gespeeld heeft?'
20.30Praat mee op VP: Torino - AC Milan
20.25Woedende reactie Weghorst zorgt voor onbegrip: 'Slaat zelf spelers op hun strot'
20.25Belgische fans zijn woest na 'bizar' ontslag van Brugge-trainer: 'Triest bestuur'
Resultaten x
Overige

Strootman en De Jong maken eerste interlanddoelpunten voor Oranje

Na de 11-0 overwinning op San Marino heeft het Nederlands elftal een minimale overwinning geboekt op Finland. Op bezoek bij de Finnen kwam Oranje niet verder dan 2-0. De eerste interlanddoelpunten van Kevin Strootman en Luuk de Jong bleken de enige van de wedstrijd t

06-09-2011 20:50 door Redactie ELF Voetbal

Meteen in de eerste minuut was er al een kans voor het Nederlands elftal. Finland begon ongeconcentreerd aan de wedstrijd, waardoor Dirk Kuyt een kans kreeg. De speler van Liverpool schoot echter tegen de uitkomende doelman op. In de eerste tien minuten werd al wel duidelijk dat de verwachting van bondscoach van Bert van Marwijk klopte. Finland hanteerde een defensieve speelstijl tegen Oranje.

Na veertien minuten leken de mannen van Van Marwijk alsnog zege te vieren. Een vrije trap van Wesley Sneijder werd van richting veranderd en belande op de paal, in de tweede instantie schoot John Heitinga de bal alsnog binnen, maar de grensrechter stak zijn vlag de lucht in voor buitenspel. 

Na een half uur te hebben gespeeld was het dan wel raak. Een mooie lange bal van Sneijder, kwam in de zestienmeter bij Kevin Strootman uit. De middenvelder van PSV bedacht zich geen moment en nam de bal in één keer op de schoen en verschalkte daarmee de doelman van Finland. De speler scoorde daarmee zijn eerste interland goal. Finland wist in de eerste helft niet veel verder te komen dan een afstandsschot van voormalig FC Twente-speler Perparim Hetemaj.

Nederland begon na rust scherp aan de tweede helft. Een lang bal kwam terecht op de borst van Robin van Persie, die hem daarna in één keer op doel schoot, maar de aanvaller zag zijn schot gekeerd worden. In de 52ste minuut was de spits van Arsenal opnieuw dicht bij een treffer. Van Persie zette zijn hoofd tegen een voorzet vanaf de linkerkant, maar kopte recht in de handen van de Finse sluitpost.

Vijf minuten later was er de eerste grote kans voor het thuisland. Hämäläinen werd diep gestuurd en ging alleen op doelman Maarten Stekelenburg af, hij wist de bal over de uitkomende sluitpost heen te krijgen. Erik Pieters was echter net op tijd om de bal voor de lijn weg te halen. Niet veel later konden de Finnen met tien man verder. Hetemaj had al een gele kaart op zak en kreeg van de scheidsrechter zijn tweede na de zoveelste schwalbe, waardoor hij vroegtijdig de kleedkamer kon opzoeken.

Na ruim een half uur te hebben gespeeld was het de goed spelende Strootman die Klaas-Jan Huntelaar de diepte instuurde. De speler van Schalke 04 kon de bal net voor de achterlijn terugleggen op Van Persie. De spits probeerde de bal binnen te schieten, maar zijn schot werd gekraakt. Een kwartier voor eind was invaller Eljero Elia dicht bij de 2-0. De aanwinst van Juventus ontving de bal terug van Sneijder, maar kreeg de bal niet langs de goed uitkomende doelman.

In de blessurewedstrijd van de wedstrijd was Elia opnieuw gevaarlijk. Het was weer Sneijder die de rappe aanvaller bediende, maar opnieuw lag de sluitpost van Finland in de weg. In de aller laatste minuut was het toch nog raak voor Oranje. Net als Strootman tekende FC Twente-speler Luuk de Jong voor zijn eerste treffer namens het Nederlands elftal.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.