Laatste nieuws
16.55Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.46Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.08PSV won thuis zes keer van een Spaanse club
Resultaten x
Overige

KNVB: revolutie FIFA moet van binnenuit komen

Als het aan KNVB-directeur Bert van Oostveen ligt, dan wordt Joseph Blatter bij gebrek aan tegenkandidaten woensdag voor de laatste keer verkozen als FIFA-preses. Als het aan hem ligt, gaat er een frisse wind waaien op de burelen in Zwitserland.

01-06-2011 08:37 door Redactie ELF Voetbal

"De komende jaren kunnen we dan gebruiken om kritisch naar de organisatiestructuur te kijken. Een periode van zelfkritiek en herbezinning bij de FIFA is absoluut nodig", oordeelde Van Oostveen vandaag vanuit Zeist.

De topman van de KNVB bezoekt de komende dagen het congres van de FIFA in Zürich. "De KNVB stemt op Blatter, omdat er verder niets te kiezen valt", doelde Van Oostveen op de terugtrekking van de van corruptie verdachte Mohamed bin Hammam als tegenkandidaat. "We hebben bij de FIFA een figuur als Michel Platini nodig. Hij heeft als voorzitter van de UEFA meer vertrouwen en transparantie gebracht. Ik zou hem graag ook ooit bij de FIFA aan het werk zien."

Van Oostveen, die na de FIFA-verkieziing doorreist naar Zuid-Amerika voor de oefentrip van Oranje, vervolgt: "Alle verhalen die in de afgelopen dagen naar buiten zijn gekomen, zijn slecht voor het imago en het aanzien van het voetbal in de wereld. Er is bij de FIFA te veel onduidelijk, te veel gebeurt achter de schermen. Dat kunnen we en mogen we niet meer accepteren. De FIFA zou juist een lichtend voorbeeld moeten zijn voor de internationale voetbalwereld."

UPDATE - KNVB-directeur Bert van Oostveen kan nog een positieve kant zien aan de crisis binnen de Fifa. "De FIFA is nu wakker geschud," zo laat hij weten in De Telegraaf. "De revolutie moet van binnenuit komen."

KNVB-voorzitter Michael van Praag verwacht dat hervormingen binnen de wereldvoetbalbond niet uit kunnen blijven, ook niet als de Engelse poging om de verkiezingen uit te stellen, op niets uit loopt. "Er zal vanuit het congres veel druk komen om hervormingen af te dwingen. Het initiatief daarvoor zal uit Europa komen en we zullen steun moeten zoeken in de rest van de wereld. Het is bekend, dat in sommige delen van de wereld anders tegen dit soort zaken wordt aangekeken dan in Europa en we hebben te maken met 208 landen. Dat is ook de complexiteit van de FIFA. Maar het moet nu duidelijk zijn, dat het zo niet langer kan. Er zullen de komende tijd ingrijpende hervormingen moeten komen."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.