ADO kende een uitstekend begin, maar werd al na negen minuten en negen seconden ongewenst onderbroken door een arbitrale beslissing, die overigens wel terecht werd genomen. Scheidsrechter Pieter Vink besloot de nacompetitiewedstrijd stil te leggen in verband met een technische storing, waardoor de lichtmasten het niet deden en het veld moeilijker te zien was. Ruim twaalf minuten moesten de 12.564 aanwezige toeschouwers een hevige regenbui overleven zonder dat er fraaie partij voetbal op de mat werd gelegd.
Gelukkig voor John van den Brom bleef ADO ook na de onderbreking uitstekend voetballen. FC Groningen kreeg een lesje aggresiviteit voorgeschoteld en kwam geheel terecht op achterstand door een doelpunt van Toornstra, die op aangeven van Aleksandar Radosavljevic en via de vingertoppen van Luciano het net deed bollen. Daarvoor kwam FC Groningen er nog wel uit via Thomas Enevoldsen, maar de 23-jarige Deen zag zijn inzet gekeerd worden door doelman Gino Coutinho. Ook na de 1-0 bleven de Hagenezen fris, aanvallend en dominerend voetballen, wat resulteerde in doelpogingen van onder meer gelegenheidsspits Lex Immers - de geboren Hagenees verving de geschorste Bulykin - en Toornstra, die een harde knal van afstand net over de kruising zag vliegen.
Tegen de verhoudingen van de eerste helft in, kwam FC Groningen na rust goed uit de startblokken. Het tweede bedrijf was nog geen vijf minuten bezig of Leandro Bacuna bracht zichzelf in scoringspositie. Echter, de paal stond een doelpunt van de 19-jarige middenvelder in de weg. En maak je zelf de kansen niet... dan doet Toornstra dat wel aan de andere kant. De talentvolle middenvelder zag dat Luciano een schotpoging van Immers niet klemvast wist te houden, liep vervolgens goed door en tikte de bal eenvoudig achter de matig keepende Braziliaan: 2-0. Vervolgens ging ADO met het mes tussen de tanden ten strijde tegen de makke Groningers. Toch was het de ploeg van Pieter Huistra dat geheel tegen de verhouding in terug in de wedstrijd kwam. Een voorzet van Dusan Tadic belandde pardoes op het hoofd van Jonas Ivens, die geheel vrij in kon koppen: 2-1.
Juist op het moment dat FC Groningen zich naar een gunstige uitgangspositie dacht te hebben geschoten, duwde Immers de nummer vijf van de Eredivisie de afgrond in. Met een loepzuiver afstandsschot bracht de 24-jarige Hagenees zijn cluppie weer op een marge van twee. ADO zat op rozen. Kreten als 'Waar is het feestje? Hier is het feestje!' en 'Oh, wat is het toch fijn, om voor ADO te zijn. Volgend jaar gaan we weer, naar Milaan op en neer!' waren luidkeels te horen op de tribunes. Het hield maar niet op. Helemaal niet toen Toornstra een kwartier voor tijd zijn hattrick completeerde. Het was genieten geblazen voor alles wat ADO lief heeft, ook toen Ramon Leeuwin dankzij een blunder van Luciano de eindstand op 5-1 bepaalde.
FC Groningen zal zondag in de eigen Euroborg minimaal vier keer moeten scoren om alsnog de voorrondes van de Europa League te bereiken, iets waar ze in Groningen nog in geloven. "Waarom zou dat niet lukken zondag? Het kan makkelijk", was de eerste reactie van Andreas Granqvist na afloop van de Groningse oorwassing.

