"Om voor het eerst in de Champions League direct tot de kwartfinale te komen, is fantastisch voor de club. Natuurlijk zijn we door Real Madrid kansloos uitgeschakeld. Maar uiteindelijk zijn we dik tevreden", aldus de international na de 0-1 nederlaag in Engeland tegen de NOS.
"Zij voetballen wat makkelijker", vervolgt de middenvelder. "We hebben er wel alles aan gedaan. Ik denk dat het toch een leuke wedstrijd was. We hebben constant druk gezet in de hoop snel te scoren. Maar dat zat er vandaag helaas niet in. In de openingsfase hadden we twee momentjes dat het net niet of net wel een penalty was. Dat heb ik niet goed kunnen zien."
Na het prima debuut in de Champions League, hoop Van der Vaart de vierde plek in de Premier League veilig te stellen. Dit geeft Tottenham recht op een nieuwe deelname in het miljoenenbal volgend jaar. "Dit smaakt naar meer en wil je elk jaar. Al wordt het behalen van een CL-ticket nog een behoorlijke klus. De competitie is nog lang, maar we hebben er alle vertrouwen in."

