Vooral de goals van Dzsudzsak waren van grote schoonheid. De Hongaar trof tweemaal met zijn zwakkere rechterbeen de roos. De eerste, na een half uur, vloog vol in de kruising.
Op dat moment stond het al 1-0, want Berg tikte al vroeg binnen nadat zijn landgenoot Ola Toivonen de paal vond. Berg scoorde ook PSV's vierde. Hij omspeelde de debuterende doelman Esteban Alvarado Brown, na een prima pass van Toivonen.
Op dat moment zat Gertjan Verbeek allang en breed op de tribune. De Alkmaarse coach maakte meerdere malen zijn ongenoegen over de arbitrage luidkeels duidelijk. Bas Nijhuis was dat op een gegeven moment zat. Merkwaardig genoeg liet de leidsman veelvuldige spreekoren van het AZ-publiek over het vermeende beroep van zijn moeder ongemoeid.

