Laatste nieuws
20.41Saibari en Salah-Eddine in WK-selectie Marokko, Ajax- en Feyenoord-parel vallen af
20.29Targhalline en El Karouani ontbreken in WK-selectie Marokko
20.20KNVB wijzigt regels: clubs met licentieproblemen mogen seizoen altijd uitspelen
20.14Vardy (39) weet van geen ophouden: 'Spits aast op terugkeer naar Premier League'
20.10Clubicoon en tweevoudig Gouden Bal-winnaar Putellas vertrekt bij Barcelona
20.08Kieft vergelijkt oud en modern topvoetbal: 'De echte toppers hadden meegekund'
20.07'Álvarez weigert contract te verlengen en informeert Atlético over vertrekwens'
20.07'Door Barcelona begeerde Álvarez informeert Atlético over vertrekwens'
20.00Ajax-fans zijn helemaal klaar met twee spelers: 'Ze moeten meteen weg!'
20.00Dit zijn de winnaars van de speciale VI-poule in Fantasy Premier League
19.53Tweevoudig Ballon d'Or winnaar Putellas vertrekt na 14 jaar bij Barcelona
19.50Praat mee op VP: AS Saint-Étienne - OGC Nice
19.41Lijnders looft topmanagers bij City-vertrek: 'Hij de chirurg, Klopp de psycholoog'
19.14Geen Van Domselaar en Miedema bij Oranjevrouwen, ervaren vijftal keert terug
19.13'Real Madrid voorkomt transfervrij vertrek van basisspeler op het laatste moment'
19.12'Rüdiger hakt knoop over toekomst bij Real Madrid door'
19.07'Juventus droomt van hereniging: Spalletti wil Liverpool-ster naar Turijn halen'
19.05Feyenoord maakt komst Dévy Rigaux wereldkundig
19.05Marokko met Saibari, Mazraoui, Salah-Eddine en Amrabat naar WK, geen Ziyech
19.00Noa Vahle heeft verklaring voor oefeninterland tegen Oezbekistan vlak voor WK
18.44Oranje zonder Van Domselaar tegen Ierland en Polen
18.35Voetbalbond van Curaçao neemt fel afstand van Johan Derksen: 'Niets mee te maken'
18.34'Wolfsburg moet met Thiago Silva en zonder clublegende terugkeren naar Bundesliga'
18.00'Trainers als Arteta en Guardiola doen denken aan sekteleiders'
17.57Ook Lijnders vertrekt in kielzog Guardiola bij Manchester City
17.55Nederlandse avonturier verlengt in voetbalgek Indonesië: 'Ontzettend blij'
17.45Vitesse deelt geweldig nieuws: club officieel in handen van regionale ondernemers
17.45Onverwachte WK-kandidaat voor Oranje: 'Hij zet als een bezetene druk'
17.40Dubbel goed nieuws voor Vitesse: aandelen overgedragen en meer zekerheid
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van regionale ondernemers
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van Sterkhouders
17.25AS Roma komt met nieuws over Malen na geweldig half jaar in Italië
17.16Drie genomineerden voor prestigieuze Rinus Michels Award bekendgemaakt
17.15Beginnend trainer Brugge mag bij Telstar met het juiste dna grote schoenen vullen
17.15Summerville of Lang bij Oranje? 'Voor mij is Summerville een no-brainer'
Resultaten x
Overige

VVV-voorzitter Berden: 'Enig perspectief was niet in zicht'

"De resultaten zijn tot nog toe onveranderd slecht en enig perspectief is momenteel helaas niet in zicht." Voorzitter Hai Berden noemde daarmee het belangrijkste punt waarom het bestuur van VVV-Venlo maandagochtend unaniem tot de beslissing was gekomen om trainer Jan van Dijk te ontslaan.

20-12-2010 18:44 door Redactie ELF Voetbal

"Dit seizoen hebben we als belangrijkste doelstelling uitgesproken om ons wederom in de Eredivisie te handhaven en als ambitieuze voorzitter zag ik zelfs mogelijkheden in het linkerrijtje te komen", vervolgde Berden op de speciaal ingelaste persconferentie, waarbij ook ELF Voetbal aanwezig was. "Vanaf de start ging het erg moeizaam. Daarover is verschillende keren met de trainersstaf gesproken en uiteindelijk volgde hierover een publieke discussie. Ook vanuit de hoeken van sponsoren en supporters hebben we de afgelopen maanden bezorgde geluiden gehoord en is ons regelmatig de vraag gesteld wat we als bestuur en management aan deze situatie zouden doen. Het is nu tijd voor een nieuwe koers. Jan van Dijk was ook de langst in dienst zijnde trainer in de Eredivisie. Dat zegt misschien ook genoeg."

Daarnaast gaf Berden toe dat er binnen de spelersgroep ook steeds meer ontevredenheid heerste over de oefenmeester. "Enig tijd geleden merkten we in een discussie met de spelersraad dat veruit het grootste deel achter Jan van Dijk stond. Maar de laatste weken ontvingen we steeds meer signalen van frustratie. Die kentering in hun gedrag heeft ons gevoel ook versterkt. Het maakte duidelijk dat we niet op deze wijze door konden gaan."

Mario Captein, directeur Technische Zaken van VVV-Venlo, gaf toe niet voor de volle honderd procent achter het besluit van het Venlose bestuur te staan. "Het is duidelijk dat het niet goed gaat. We zoeken de schuld ook bij onszelf. Bij Jan van Dijk was steeds meer duidelijk dat hij aan een missie bezig was die hij niet meer kon winnen. De druk op zijn schouders werd te groot. De prestaties in de laatste weken maakten dat duidelijk. Op een gegeven moment houdt het op. Dit zag je aankomen."

Gisteren (zondag, red.) lekte al een interview uit met voorzitter Hai Berden op de website van L1 waarin hij bekend maakte dat Van Dijk aan het einde van het seizoen zou vertrekken. "Dit was een duidelijk voorbeeld van nieuws zoeken. Iedereen die een beetje kan knippen en plakken in een interview van twee uur, kan zoiets voor elkaar krijgen. Het is een zin uit een gesprek met diverse voorzitters uit de regio, dat twee weken geleden heeft plaatsgevonden. Blijkbaar hoort zo'n actie bij de hedendaagse journalistiek."

Het streven is om op 3 januari een nieuwe trainer voor de groep te hebben staan, als de eerste trainingen weer op het programma staan. Captein: "De eerste telefoontjes en mailtjes stroomden al binnen na het bekendmaken van het nieuws. Maar we hebben op dit gebied nog geen enkele actie ondernomen." Als er geen nieuwe trainer is, zal assistent-trainer Wil Boessen (voorlopig) de leiding op zich nemen. De oud-speler van Fortuna Sittard beschikt over het gewenste trainersdiploma.

Daarnaast kijkt de club rond naar versterkingen. "We hebben bekeken naar wat nodig is en daar zullen we actie voor ondernemen. We hebben het vertrouwen dat we met deze aanpassingen in de tweede helft van het sezoen acceptabel kunnen afsluiten en onze doelstelling alsnog kunnen realiseren."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.