"Dit seizoen hebben we als belangrijkste doelstelling uitgesproken om ons wederom in de Eredivisie te handhaven en als ambitieuze voorzitter zag ik zelfs mogelijkheden in het linkerrijtje te komen", vervolgde Berden op de speciaal ingelaste persconferentie, waarbij ook ELF Voetbal aanwezig was. "Vanaf de start ging het erg moeizaam. Daarover is verschillende keren met de trainersstaf gesproken en uiteindelijk volgde hierover een publieke discussie. Ook vanuit de hoeken van sponsoren en supporters hebben we de afgelopen maanden bezorgde geluiden gehoord en is ons regelmatig de vraag gesteld wat we als bestuur en management aan deze situatie zouden doen. Het is nu tijd voor een nieuwe koers. Jan van Dijk was ook de langst in dienst zijnde trainer in de Eredivisie. Dat zegt misschien ook genoeg."
Daarnaast gaf Berden toe dat er binnen de spelersgroep ook steeds meer ontevredenheid heerste over de oefenmeester. "Enig tijd geleden merkten we in een discussie met de spelersraad dat veruit het grootste deel achter Jan van Dijk stond. Maar de laatste weken ontvingen we steeds meer signalen van frustratie. Die kentering in hun gedrag heeft ons gevoel ook versterkt. Het maakte duidelijk dat we niet op deze wijze door konden gaan."
Mario Captein, directeur Technische Zaken van VVV-Venlo, gaf toe niet voor de volle honderd procent achter het besluit van het Venlose bestuur te staan. "Het is duidelijk dat het niet goed gaat. We zoeken de schuld ook bij onszelf. Bij Jan van Dijk was steeds meer duidelijk dat hij aan een missie bezig was die hij niet meer kon winnen. De druk op zijn schouders werd te groot. De prestaties in de laatste weken maakten dat duidelijk. Op een gegeven moment houdt het op. Dit zag je aankomen."
Gisteren (zondag, red.) lekte al een interview uit met voorzitter Hai Berden op de website van L1 waarin hij bekend maakte dat Van Dijk aan het einde van het seizoen zou vertrekken. "Dit was een duidelijk voorbeeld van nieuws zoeken. Iedereen die een beetje kan knippen en plakken in een interview van twee uur, kan zoiets voor elkaar krijgen. Het is een zin uit een gesprek met diverse voorzitters uit de regio, dat twee weken geleden heeft plaatsgevonden. Blijkbaar hoort zo'n actie bij de hedendaagse journalistiek."
Het streven is om op 3 januari een nieuwe trainer voor de groep te hebben staan, als de eerste trainingen weer op het programma staan. Captein: "De eerste telefoontjes en mailtjes stroomden al binnen na het bekendmaken van het nieuws. Maar we hebben op dit gebied nog geen enkele actie ondernomen." Als er geen nieuwe trainer is, zal assistent-trainer Wil Boessen (voorlopig) de leiding op zich nemen. De oud-speler van Fortuna Sittard beschikt over het gewenste trainersdiploma.
Daarnaast kijkt de club rond naar versterkingen. "We hebben bekeken naar wat nodig is en daar zullen we actie voor ondernemen. We hebben het vertrouwen dat we met deze aanpassingen in de tweede helft van het sezoen acceptabel kunnen afsluiten en onze doelstelling alsnog kunnen realiseren."

