De Portugese oefenmeester is door de UEFA geschorst voor zijn aandeel in de bewust gepakte rode kaart van Xabi Alonso en Sergio Ramos in het duel met Ajax vorige week dinsdag. Mourinho is daarnaast voor één duel voorwaardelijk geschorst met een looptijd van drie jaar en heeft tegelijk een boete opgelegd gekregen van 40.000 euro.
Xabi Alonso en Sergio Ramos werden vorige week dinsdag beiden in de slotfase, bij een 4-0 voorsprong in de Amsterdam ArenA, uit het veld gestuurd. Ze missen daardoor de laatste groepswedstrijd tegen AJ Auxerre, maar beginnen wel weer met een schone lei aan de knock-outfase.
De UEFA stelde vorige week een onderzoek in, omdat de Madrilenen zich schuldig zouden hebben gemaakt aan onsportief gedrag. Ook diverse spelers werden met geldbedragen gestraft. Xabi Alonso en Sergio Ramos moeten 20.000 euro betalen, Iker Casillas 10.000, Jerzy Dudek 5.000 en Real Madrid als club 120.000 euro. Real heeft drie dagen de tijd om in beroep te gaan.

