"Mijn Engels is zo goed dat ik alle tactische aanwijzingen helemaal kan volgen", aldus Özil. "Deels begrijp ik het ook in het Spaans, maar natuurlijk wil ik die taal zo snel mogelijk helemaal onder de knie krijgen. Daarom krijg ik drie keer per week Engelse les."
Het verhaal van Özil staat recht tegenover de uitspraken die Mourinho eerder deze week deed. De trainer bromde dat Özil en Khedira helemaal geen Engels of Spaans spreken en dat communiceren met hen bijna onmogelijk is.
Wellicht was de uithaal van Mourinho een reactie op de tegenvallende seizoensstart, Real begon met een 0-0 gelijkspel tegen Real Mallorca. Özil blijkt in ieder geval goed zijn weg te vinden binnen de selectie. "Xabi Alonso spreekt perfect Engels. En Diarra, toch mijn rechtstreekse concurrent op het middenveld, heeft me al de bijzonderheden van het Spaanse voetbal uitgelegd. Dat is het opvallende: hoewel onze ploeg vol wereldsterren loopt, gaat het menselijke aspect niet verloren. Zelfs Cristiano Ronaldo heeft me al tips gegeven."

