Laatste nieuws
14.25Telstar wijst naar Manschot: 'Hadden hem de hele wedstrijd niet mee'
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
11.25Mijnans ziet Telstar terugkomen in de wedstrijd: 'Dan probeer je dat'
11.08Flinke rel bij het Lazio van Taylor en Noslin: Nederlander genoemd bij ruzie
Resultaten x
Overige

In de taxi is Brazilië favoriet

Oranje begon op 10 mei in Hoenderloo aan de missie, die op 11 juli moet eindigen in Johannesburg. ELF Voetbal-verslaggever Bas Abresch volgt Bert van Marwijk en zijn mannen op de voet en bericht via deze weblog dagelijks over de ontwikkelingen.

30-06-2010 08:28 door Redactie ELF Voetbal

Nog geen twaalf uur nadat bekend was geworden dat Brazilië de tegenstander van Oranje is in de kwartfinale wachten mijn collega's en ik op een taxi, die ons naar het vliegveld in Durban zou brengen. De chauffeur stapt uit en heette ons welkom. Maar echt welkom voelden we ons niet. Want wat draagt hij onder zijn zwarte jack? Juist, een shirt van Brazilië. Zul je altijd zien.

Ga in een taxi zitten en je krijgt de echte verhalen te horen. Die van de lokale bevolking. Taxiritjes zijn dus ideale gelegenheden om te horen hoe de locals over bepaalde dingen denken. En over voetbal in het bijzonder, deze weken. Taxichauffeurs praten over bijna niets anders dan het WK.

Zonder dat hij weet waar we vandaan komen, begint onze chauffeur van dinsdagochtend al in de eerste meters een relaas over de Brazilianen. "Die Chileense verdedigers waren nergens", zegt hij. Als wij vertellen dat we uit Nederland komen en stellen dat Brazilië vrijdag naar huis kan, barst hij in lachen uit. "Sorry guys, maar het wordt vrijdag 5-0! Brazilië is veel te goed." "Maar wij hebben Arjen Robben", proberen wij. "Wie?", is de alleszeggende wedervraag.

We besluiten de moed maar op te geven. De taxichauffeur zet ons keurig af bij het vliegveld, geeft ons nog een Zuid-Afrikaanse vlag mee als aandenken en met de woorden 'jullie kunnen vrijdag naar huis, guys' neemt hij afscheid. "Als Nederland vrijdag tóch wint, dan moeten jullie maar bellen. Dan bied ik mijn excuses aan", zegt hij nog.

Na de landing in Johannesburg hebben we opnieuw een taxi nodig. Dit keer naar ons huisje in Greenside. We stappen in en binnen tien seconden gaat het gesprek opnieuw over voetbal. Hetzelfde ritueel speelt zich af. Brazilië wordt wereldkampioen, zegt de chauffeur. Wij opperen maar weer eens dat ze er vrijdag zomaar eens uit zouden kunnen vliegen. "No, my friends. De finale gaat tussen Argentinië en Brazilië. Dat is waar iedereen hier op hoopt."

Pas als we minutenlater zeggen dat we Nederlanders zijn, snapt hij het. En probeert hij snel aardig te doen. "I like that one guy… Kuyt. He's playing for Arsenal, right?" "Nee, Liverpool", zeggen we, waarop de chauffeur zegt: "Oh nee, dat is die andere speler van jullie… Die nummer negen." Na een lange stilte vullen wij de naam maar in: Robin van Persie. "Ah ja, die…"

Het moge duidelijk zijn: voor de gemiddelde voetballiefhebber in Zuid-Afrika is er voor vrijdag maar één favoriet: Brazilië. Mocht underdog Oranje winnen, betekent dat een enorme schok voor de lokale bevolking. Zeker voor de taxichauffeur in Durban. Die kan dan een telefoontje van een paar Nederlandse journalisten verwachten.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.