25 mei Ngorongoro Crater - Arusha (TNZ)
Nog een dag te gast in het Volkswagen-busje. We mogen de Ngorongoro-krater niet in omdat het model niet over 4wd beschikt. Langs de rand rijden, is nog steeds een sensationeel alternatief. Vanaf een lodge is er een onbeschrijfbaar uitzicht. Lastig tot niet te fotograferen. Vier foto's met groothoek dekken het net. Een sterrenkijker is nodig om de krater af te struinen naar dieren. De neushoorn en krokodillen worden nieuw gespot, al is het uitzicht eigenlijk te mooi om te gaan turen. We besluiten te ontbijten en gewoon maar een beetje te zitten. Wat een land. Door het reizen zijn sommige landen te intens om het allemaal te bevatten. Landen als Nieuw Zeeland, Laos, Kirgizië, Iran, Zwitserland en op deze trip zeker ook Tanzania zijn landen waarin zoveel te zien is dat je achterloopt in de verwerking. Tanzania spant hierin voor mij de kroon. In drie dagen heb ik zoveel gezien dat ik nu al weet twee maanden nodig te hebben om het een plek te geven. Laat staan foto's uit te zoeken. Als je een land moet kiezen voor de komende zomervakantie. Go Tanzania after the Final..
26 mei Arusha
Olie verversen voor de motor, die tot nu toe zonder problemen elk weggetje weet te berijden, mondt uit in een klein drama. Het tikje strakker zetten in Italië tegen het lekken heeft te aftapbout te strak gezet om los te krijgen. Het zachte aluminium laat geen krachtige methodes toe, dus we hebben vijf uur nodig om het ding uiteindelijk los te krijgen. Griptang, beiteltje, voorzichtig los tikken. Een schroef met links draaiend tapdraad biedt de oplossing. Gelukkig was het voorzien en had ik al een nieuwe tapbout in laten vliegen naar Nairobi. Klein haarscheurtje in de carter is nodig om de bout los te krijgen. Met vloeibaar metaal fixen we het scheurtje. Problem solved. Rest ons de avond lekker af te sluiten met de oefeninterland Nederland-Mexico. De eerste veertig minuten maken de dag helemaal goed. Het WK is dichtbij, de speelsteden zijn dichtbij. Nog een klein omweggetje van 4.500 kilometer via Malawi, Zambia, Botswana en dan naar Johannesburg. Kan bijna niet meer wachten..
27 mei Arusha Lushoto
Aardig stuk rijden. Zeker doordat het enige nadeel in Tanzania, de onneembare verkeersdrempels op de snelweg, het tempo er goed uit kan halen. Het enige waar ze goed voor zijn, is het trainen van mijn wheelies voor aankomst in Kaapstad. Om het rijden nog een beetje leuk te houden, oefen ik er dan ook gretig op los. Ondanks een fantastische scenery brengt een lekke band, veroorzaakt bij de motor, toch een kleine irritatie op naar de drempels. De anderhalf uur die we bezig zijn om het te maken en de ontdekking van het verlies van een halve liter olie door het wheelien, maken de verplichte honderd kilometer in het donker naar een schijnbaar fantastische lodge over een technische modderweg lang en slopend. Aankomst en het heerlijke eten zijn dan ook een verademing. Ons tentje kan onder een afdakje en een complete knock-out is dan ook snel geregeld..
28 mei Lushoto-Morogoro (TNZ)
Na een nachtelijke rit zonder zicht door de mist en verstralers, begint deze dag met een prachtig uitzicht vanaf een klif. De bergweggetjes leiden door modder en langs dorpjes, waar lokale jeugd achter de wagen aansprint. Een Burton in Tanzania is een weinig geziene gast. Na eergister zonder licht door Afrika te hebben gereden, was het vandaag de beurt om zonder ruitenwissers Afrikaanse rainshowers te trotseren. Gelukkig is het cabrio rijden populair binnen de Trophy. De co-piloot met handdoek en het met een goggle buiten de Burton hangen, blijken de ideale oplossing. Respect ook voor San, als trouwe hond blijft 'ie maar achter de cabrio aanrijden. Sinds het akkefietje met de zuiger is mijn rijgedrag aangepast aan een brommer en zeker niet aan deze jonge welp op z'n fiets. Bij het aftanken van de auto voor morgen is het niet meer Crouch maar Gatusso wat omstanders naar me roepen. Nog veertin dagen, het aftellen is echt begonnen..

