Laatste nieuws
17.05Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
17.05Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
Resultaten x
Overige

Barca pakt kampioenschap, Real blijft met lege handen

Barcelona heeft zich voor de twintigste keer gekroond tot kampioen van Spanje. Het dreamteam van Pep Guardiola won in eigen huis met 4-0 van Real Valladolid, wat voldoende was om laatste concurrent Real Madrid op afstand te houden.

16-05-2010 20:51 door Redactie ELF Voetbal

Met 99 punten (een clubrecord) en slechts één verliespartij lieten de Catalanen het hele seizoenen nauwelijks steken vallen. Toch bleef de strijd om de landstitel tot de laatste speeldag spannend, omdat Real ook een recordreeks neerzette en voor de laatste speeldag slechts op een punt volgde.

In het eigen Camp Nou liet Barcelona er echter geen twijfel over bestaan dat de beste ploeg van Spanje in Catalonië huist. Real Valladolid drong in de beginfase even aan, maar daarna werd de ploeg overlopen. Pedro brak na een half uur de ban door het maximale uit een uitzichtloze situatie te halen. De aanvaller haalde de achterlijn, maar had geen collega's in de buurt. Zijn voorzet leek dan ook geen gevaar te gaan stichten, maar vloog via de benen van Valladolid-verdediger Luis Prieto toch binnen. Vier minuten later scoorde Pedro de 2-0 na een knappe één-twee tussen Lionel Messi en Yaya Touré.

Pedro opende het bal, Messi sloot de dans in stijl af. De Argentijn dartelde als vanouds over het veld en scoorde de laatste twee treffers. Een voorzet van Touré kon makkelijk worden binnengetikt door de Argentijn en bij zijn tweede treffer dolde Messi twee tegenstanders met speels gemak. De teller voor Messi kwam daarmee te staan op 34 doelpunten dit seizoen in de Primera Division.

Malaga - Real Madrid

Real Madrid speelde op de slotdag van de Spaanse competitie met 1-1 gelijk tegen Malaga. Het nieuws dat Barcelona al voor rust met 2-0 voor was gekomen, en dus niet meer was te achterhalen voor de Madrilenen, zorgde ervoor dat De Koninklijke zich niet meer kon motiveren om toch te winnen.

De radiootjes waren in Malaga uit de kast gehaald om de ontwikkelingen op de Spaanse velden van minuut tot minuut te kunnen volgen. En het nieuws dat Barcelona aan het winnen was, zorgde voor zure gezichten bij de Real-fans, maar ook bij de Real-spelers.

Ongemotiveerd en gefrustreerd stonden de Madrilenen erbij, ook al omdat zij zelf na negen minuten op een achterstand waren gekomen. Na een mooi hakballetje van Felipe Caicedo was Duda vrij voor Iker Casillas gekomen en de spits had Malaga al snel op een 1-0 voorsprong gezet.

Onder aanvoering van Rafael van der Vaart, die goed speelde, pakte Real het veldoverwicht wel over en de Nederlander scoorde ook. Kort na rust hield Van der Vaart in een woud van verdedigers de bal bij zich en wist hij door uit de draai te schieten ook nog te scoren: 1-1.

Het was niet genoeg. Real kon Barcelona niet achterhalen en blijft achter met niks. Ondanks de vele vele miljoenen die deze zomer werden geïnvesteerd, heeft De Koninklijke niets te vieren.

Europa/Degradatie

Real Madrid en Valencia plaatsen zich rechtsstreeks voor de Champions League, Sevilla moet zich via de voorrondes zien te plaatsen voor het miljoenenbal. Real Mallorca en Getafe spelen in de Europa League. Nummer zeven Villarreal maakt daar ook nog kans op, maar alleen als Sevilla de Spaanse beker wint. Als Atletico Madrid de beker verovert, gaan zij de Europa League in, als titelverdediger overigens.

Real Valladolid is door de nederlaag gedegradeerd, net als Tenerife en Deportivo Xerez.

De overige uitslagen in Spanje:

Valencia - Tenerife 1-0
Osasuna - Deportivo Xerez 1-1
Racing Santander - Sporting Gijon 2-0




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.