Het debuut van scheidsrechter Gözübüyük in de Eredivisie werd een merwaardige wedstrijd. De leidsman kon al binnen acht minuten tweemaal naar de middenstip wijzen. Eerst schoot Marko Vejinovic een bal binnen, nadat hij de bal per toeval voor zijn voeten kreeg na een geblokt schot van Birger Maertens. Drie minuten later werd een lage voorzet van Darl Douglas door de teen van Everton in het doel gewerkt.
Ondanks de 2-0 voorsprong van zijn ploeg, zocht trainer Gertjan Verbeek met een kwaad gezicht in de rust de kleedkamer op. Na de achtste minuut viel er weinig meer te genieten in het Polman Stadion. De onmacht van ADO resulteerde na rust in een rode kaart voor Karim Soltani. Zonder een bal in de buurt en buiten het zicht van de tv-camera's bracht hij Tim Breukers ten val. Gözübüyük was het niet ontgaan en stuurde de Fransman van het veld.
Na de 3-0 van Maertens (een loeihard afstandsschot) leek een monsterscore nog mogelijk. Maar uit het niets kwam ADO met tien man helemaal terug. Eerste kopte Timothy Derijck via doelman Martin Pieckenhagen en de paal raak. Twee minuten later werkte Antoine van der Linden een inzet van Andres Oper in eigen doel.
Maar nog gekker werd het niet. In de slotminuten stelde Darl Douglas met zijn linkerbeen de Almelose zege veilig: 4-2.

