Laatste nieuws
16.10'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
Resultaten x
Overige

Noord-Korea, Blanc, Obama, Mandela, Shakira, Nigeria, Zuid-Afrika

Over 42 dagen begint het WK in Zuid-Afrika. In aanloop naar het mondiale toernooi regent het nieuws uit alle 32 deelnemende landen. ELF Voetbal bundelt deze berichten dagelijks in een overzichtelijke round-up.

29-04-2010 11:04 door Redactie ELF Voetbal

PYONGYANG - Walter Mzembi, de Zimbabwaanse minister van Tourisme, heeft verklaard dat Noord-Korea haar locatie heeft verplaatst voor het trainingskamp in het zuidelijke Afrikaanse land. Volgens hem is dat niet gebeurd vanwege politieke redenen. Eerst zou Noord-Korea zich in Bulawayo voorbereiden, nu slaat de ploeg haar kampen op in de hoofdstad Harare. Volgens de officiële verklaring is de ondergrond van de trainingsvelden daar soortgelijk als die in Zuid-Afrika. Noord-Korea blijft daar van 23 tot 31 mei.

PARIJS - Laurent Blanc moet de nieuwe bondscoach van Frankrijk worden. Dat vindt president Michel Platini van de UEFA, al beseft hij dat weinig invloed heeft op de benoeming. De Franse voetbalbond zoekt nog een opvolger voor Raymond Domenech, die na het WK afscheid neemt als bondscoach. Blanc staat op een shortlist van de nationale voetbalbond, waarop ook de namen van Didier Deschamps, Jean Tigana en Alain Boghossian staan.

JOHANNESBURG - De organisatie van het WK is voorbereid op de mogelijke komst van president Barack Obama van de Verenigde Staten naar Zuid-Afrika. Afgelopen zomer ontmoette hij op het Witte Huis reeds FIFA-president Sepp Blatter en officials melden dat Obama nu onderzoekt of hij naar het WK afreist. "Het zou heel mooi zijn als hij komt", vertelde hoofdorganisator Danny Jordaan. "We verwachten sowieso veel staatshoofden tijdens het WK. De regering zal de benodigde maatregelen treffen."

JOHANNESBURG - Nelson Mandela zal de openingsceremonie van het WK voetbal in zijn geboorteland moeten missen. Dat verklaarde de kleinzoon van de 91-jarige Zuid-Afrikaanse oud-president tijdens een reis in India. Mandla Mandela, de kleinzoon van de eerste zwarte president van Zuid-Afrika, antwoordde kordaat op de vraag of zijn grootvader de openingsceremonie van het WK zal bijwonen: "Zeker niet. Mijn grootvader is erg oud en we gaan zijn programma niet nog zwaarder maken. Bovendien heeft hij zelf verklaard dat hij liever thuisblijft."

BOGOTA - Shakira zingt het officiële WK-lied. De song kreeg de titel 'Waka Waka' (this time for Africa). De Colombiaanse zangeres heeft het lied samen met de Zuid-Afrikaanse band Freshylyground opgenomen. Het nummer is in Europa vanaf begin mei verkrijgbaar. Shakira vindt het een eer dat haar nummer werd uitgekozen door de organisatoren van het tornooi: "Het WK verbindt mensen van verschillende landen en rassen. En daarover gaat het nummer ook."

LONDEN - Nigeria - Colombia gaat door. De oefeninterland, voor de Afrikanen een voorbereidingsduel op het komende WK, staat al langer gepland in Londen. De datum 30 mei is inmiddels ook belend. Alleen zoeken alle partijen naarstig naar een stadion in de Engelse hoofdstad waar het duel gespeeld kan worden.

OFFENBACH - Zuid-Afrika heeft in een oefeninterland in het Duitse Offenbach woensdag eindelijk weer eens gewonnen. Jamaica werd met 2-0 verslagen. Surprise Moriri scoorde in de 51e minuut met een laag schot de openingstreffer. Good-old Siyabonga Nomvete maakte het tweede doelpunt vijf minuten voor tijd, na een pass van Andile Jali. Beiden waren ingevallen. Jamaica verving op het laatste moment China als tegenstander.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.