Laatste nieuws
10.20Mike Verweij: ‘Als Shane Kluivert niet speelt bij Barça, is Ajax logische stap’
10.18'Paspoortgate' had ook Mbappé kunnen raken: 'Maar nee, zo werkt het niet'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
00.02Van Persie geeft concreet voorbeeld van feedback van Advocaat bij Feyenoord
Resultaten x
Overige

AZ pakt vierde plaats, Willem II speelt nacompetitie

De supporters van Willem II konden zondag enkel genieten van het zonnetje dat scheen boven het Koning Willem II Stadion. Het spel van de thuisploeg was bij vlagen niet om aan te zien. Daarentegen bezorgde AZ de neutrale voetballiefhebber met een aantal fraaie combinaties wél een mooie voetbalmiddag. De een 0-3 overwinning werd de vierde plaats in de competitie veroverd.

18-04-2010 16:17 door Redactie ELF Voetbal

Met nog een thuiswedstrijd tegen PSV in het verschiet moest AZ zondag drie punten pakken in het uitduel met Willem II om op die manier goede zaken te doen in de strijd om plaats vier. De achterstand op Feyenoord bedroeg twee punten, maar door de 2-0 nederlaag tegen FC Twente zijn de Rotterdammers gepasseerd door de regerend landskampioen. Feyenoord ontvangt op de laatste speeldag SC Heerenveen in de Rotterdamse Kuip.

AZ kende zondag een gemakkelijke middag tegen Willem II, dat aan het begin van de wedstrijd wel gevaarlijk werd via Frank Demouge. AZ-doelman Joey Didulica liet echter zien over uitstekende reflexen te beschikken. Aan de andere kant van het veld werd de eerste doelpoging van AZ wel direct gekroond tot doelpunt. In de twaalfde minuut werd een hoekschop van Stijn Schaars door Hector Moreno binnengekopt richting de tweede paal: 0-1.

In het restant van de eerste helft werden zowel Willem II als AZ niet echt gevaarlijk. De regerend landskampioen verscheen nog wel enkele malen voor het Tilburgse doel, maar inzetten van Jeremain Lens en Mounir El Hamdoui konden niet tegen de touwen worden gewerkt. Vlak voor de rust kreeg Willem II nog wel twee levensgrote kansen via Stef Nijland (teruggelegde kopbal van Demouge) en Bart Biemans (vrije trap van Nijland), maar het bleef 0-1.

Al na vier minuten in de tweede helft kreeg AZ een kans om de wedstrijd te beslissen. Een uitstekende tussenkomst van Schaars zorgde uiteindelijk voor een levensgrote kans voor El Hamdoui. De Marokkaan had de bal voor het intikken, maar blunderde door het leer te missen. Een kleine vijf minuten later leek El Hamdoui zijn fout goed te maken. Deze keer toonde Aerts zich echter een sta-in-de-weg.

Een vrije combinatie tussen Demouge en Mitchell Donald leek voor een onverwachtse gelijkmaker te zorgen, maar de reflexen van Didulica vormden opnieuw een hindernis. De Alkmaarders hadden het geluk dat ook het vizier van Willem II niet op scherp stond. Voetballend hadden de Tilburgers nauwelijks iets in te brengen. Waar El Hamdoui en Lens voor AZ meerdere malen faalden in de afronding, daar kwamen ook Demouge en Nijland niet tot scoren.

Na zeventig minuten schoot invaller Brett Holman AZ in veilige haven. Een droge knal van buiten de zestien rolde rustig in de linkeronderhoek. Kort daarop werd het ook nog 0-3 door een doelpunt van El Hamdoui, die deze keer zijn vizier wel op scherp had staan. De Marokkaan kon de bal van dichtbij in een leeg doel werken. Door de nederlaag is Willem II verzekerd van de nacompetitie, want ADO Den Haag won zondag de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk met 4-0.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.