Elia heeft al enige weken pijn aan de enkel, waardoor de buitenspeler al enige tijd geen volledig trainingsprogramma kan afwerken. Toch deed trainer Bruno Labbadia de meeste duels toch een beroep op de voor de club zo belangrijke Nederlander.
Na de met 4-3 verloren Europa League-wedstrijd tegen Anderlecht liet de oud-speler van FC Twente zich onderzoeken in Amsterdam. Hieruit kwam naar voren dat een operatie de beste oplossing is. De WK kansen voor Elia en een mogelijke finale van de Europa League in eigen stadion lopen vooralsnog geen gevaar. Na een week of vier zou de international volgens verwachting zijn comeback kunnen maken.
UPDATE: Elia heeft kritiek geuit op zijn club Hamburger SV. "Ik wilde me in de winterstop laten behandelen in Nederland, maar dat mocht niet van de clubleiding. Als ze me toestemming hadden gegeven, was ik nu al fit", zegt Elia in Hamburger Abendsblatt. Bovendien klaagt hij over een gebrek aan belangstelling. "Sinds de operatie hoor ik niemand meer die naar me vraagt. Het maakt me verdrietig."

