In Veendam troffen twee ploegen elkaar die de laatste weken alles behalve in een blakende vorm verkeren. De bewoners van de Langeleegte wisten in 2010 nog niet te winnen. Tegenstander FC Dordrecht deed het met één driepunter in tien duels vanaf 1 januari ook al niet best.
In de eerste helft leek zowel Veendam als Dordrecht niet in staat om hier iets aan te doen. Op het slecht bespeelbare veld kregen beide teams slechts één goede kans om de leiding te nemen. Martijn van der Laan strandde na een zelf opgezette aanval op de atent uitgekomen keeper Stef Doedee. Aan de andere kant was Juanito Sequeira met het hoofd gevaarlijk, maar sluitpost Peter van der Vlag wist te voorkomen dat Veendam met een achterstand de kleedkamers moest opzoeken.
Na 56 minuten brak Michael de Leeuw namens de thuisclub de wedstrijd openen. De middenvelder controleerde het speeltuig fraai met de borst om vervolgens keeper Doedee in de verre hoek te verschalken. Zeven klokrondes zorgde diezelfde De Leeuw met zijn veertiende van het seizoen ook voor de 2-0. Twintig minuten voor het eind wist Dordrecht de spanning terug te brengen. Invaller Genero Zeefuik haade vanaf de rand van het zestienmetergebied verwoestend uit: 2-1, maar het was onvoldoende om een nederlaag nog af te wenden.

