JURADO - Atletico Madrid heeft het contract met Jose Manuel Jurado opengebroken. De oude verbintenis van de 23-jarige middenvelder liep aan het einde van het seizoen af. Jurado zette vandaag zijn handtekening onder een nieuwe driejarige verbintenis, zodat hij tot medio 2013 aan de hoofdstedelingen verbonden is.
HELMES - Na vijf maanden is Patrick Helmes weer helemaal fit verklaard. De 25-jarige aanvaller van Bayer Leverkusen scheurde in juni tijdens zijn vakantie de voorste kruisband in zijn knie. Hij had zich net opgewerkt tot vaste kracht in de nationale ploeg van Duitsland, waar hij 12 interlands voor speelde. Hij traint inmiddels weer voluit en zou over anderhalve week voor het eerst tot de selectie kunnen behoren, als Bayer op bezoek gaat bij Bayern München.
SIENA - AC Siena heeft weer een trainer. Mario Beretta krijgt opnieuw de uitdaging om de club in de Serie A te houden. Twee keer eerder slaagde de 50-jarige oefenmeester in zijn opdracht. Nu krijgt hij opnieuw de zware opgave, om de huidige hekkensluiter van de Serie te behouden voor het hoogste niveau. Na het ontslag van Marco Giampaolo afgelopen maand fungeerde jeugdtrainer Marco Baroni als interim-trainer. Beretta tekende een contract tot het einde van het seizoen. Dat wordt automatisch met een jaar verlengd bij handhaving.
SPURS - Reservedoelman Carlo Cudicini van Tottenham Hotspur is in het ziekenhuis opgenomen na een verkeersongeluk. Hij crashte met zijn dokter en liep diverse verwondingen op. "De clubdokter is ook bij hem, maar we kunnen nu niet meer zeggen totdat we de uitslagen hebben van de scans en onderzoeken", aldus een woordvoerder van de club. De 36-jarige Italiaanse goalie stapte in januari over van Chelsea naar Tottenham.
ENGELAND - Frank Lampard is definitief afgehaakt in de selectie van Engeland. Zaterdag speelt de ploeg van bondscoach Fabio Capello in Qatar tegen Brazilië, maar de middenvelder van Chelsea is alweer teruggevlogen. Hij liep vanmorgen op de training een spierverrekking op in zijn linkerdijbeen. Het leek hem beter om verdere verzorging in Londen te ondergaan.
DANTE - Dante kan binnenkort uitkomen voor de nationale ploeg van België. De 26-jarige centrale verdediger van Borussia Mönchengladbach heeft de procedure in werking gezet om een Belgisch paspoort te bemachtigen. "Het zou mooi zijn om in de nationale ploeg te spelen, maar er is nog een lange weg te gaan." Dante Bonfim speelde voor Charleroi en Standard Luik voordat hij in januari 2009 naar Mönchengladbach vertrok. Een andere Braziliaan, Igor de Camargo, doorliep hetzelfde traject met succes.
SCHALKE 04 - Jermaine Jones keert dit kalenderjaar niet meer terug op de voetbalvelden. De middenvelder van Schalke 04 kampt nog steeds met een blessure aan de linkerscheenbeen en heeft nu tot medio januari volledige rust toegeschreven gekregen. In de voorbereiding liep hij een haarscheurtje in het scheenbeen op en kwam daardoor dit seizoen nog niet in actie.
FIORENTINA - Trainer Cesare Prandelli staat op het punt om een nieuw contract te tekenen bij ACF Fiorentina. De huidige verbintenis van de succesvolle oefenmeester loopt medio 2011 af. Tot die tijd ontvangt hij jaarlijks 1,8 miljoen euro in Florence. Zijn naam wordt echter nu uitdrukkeling in verband gebracht met die van bondscoach van Italië, nu Marcello Lippi na het WK wil opstappen. Prandelli kan nu bijtekenen tot en met 30 juni 2014. Sinds 2005 is hij al trainer van Fiorentina.
ZARATE - Sterspeler Mauro Zarate is niet meer tevreden bij Lazio Roma. Zijn broer Sergio, een oud-profvoetballer, zegt dat de speler wil gaan spelen bij een club waar hij prijzen kan gaan binnehalen. "Het valt hem tegen dat Lazio nu tegen degradatie speelt. Dat wil hij absoluut niet." Lazio staat momenteel op een 16e plek. "De president beloofde dat hij een team zou bouwen dat kon spelen om het kampioenschap. Helaas is dat niet gebeurd." Zarate zou ook overwegen om gebruik te maken van zijn Italiaans paspoort, omdat hij niet in de plannen van bondscoach Diego Maradona voorkomt. "Als de situatie niet verandert, kunnen we die mogelijkheid gaan overwegen", zegt Sergio tegenover Datasport.

