Geld om een internationale topper definitief vast te leggen, is niet voor handen. Daarom kijkt de club naar een huurmogelijkheid. Het eerste doel vormt Roman Pavlyuchenko van Tottenham Hotspur. De Rus komt in Londen nauwelijks aan spelen toe. Als tweede serieuze optie geldt Van der Vaart, volgens The Daily Mirror.
Manager Rafael Benitez kan daarbij gebruik maken van zijn contacten. De Spanjaard werkte immers in het verleden voor Real Madrid. Van der Vaart kan in de Spaanse hoofdstad nauwelijks rekenen op speeltijd. Al doet trainer Manuel Pellegrini in de laatste weken juist weer vaker een beroep op de 26-jarige Heemskerker. Dinsdag scoorde de oud-Ajacied in het bekerduel met Alcorcón als invaller zijn eerste treffer van dit seizoen.
Benitez staat onder zware druk in Liverpool. De club staat op een teleurstellende zevende plaats en uitschakeling in de Champions League lijkt haast niet te voorkomen. Van de clubeigenaren mag Benitez enkel investeren in zogenaamde koopspelers, als er een speler uit de huidige selecties wordt verkocht.

