Laatste nieuws
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
12.00Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.54Weghorst dankt 50ste interland mogelijk aan uniek appje: 'Zal ons niet gebeuren'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
Resultaten x
Overige

Wereldgoal Goossens bezorgt NEC punt tegen ADO Den Haag

Een wedstrijd van een bedroevend niveau kreeg een doelpunt, die wellicht aan het einde van het seizoen tot doelpunt van het jaar wordt gekozen. John Goossens bracht in de 70e minuut NEC op gelijke hoogte in de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag. De 1-1 eindstand veranderde daarna ook niet meer.
18-10-2009 16:30 door Redactie ELF Voetbal

Na afloop zal er zeker worden nagepraat over de bewuste gelijkmaker van John Goossens. De wedstrijd, die van een zeer bedroevend niveau was, kreeg een doelpunt dat juist ver boven dat predikaat uitbalanceert. De Amsterdammer in Nijmeegse dienst, die tot de 69e minuut niet in de wedstrijd zat, dacht 'dan doe ik het zelf maar'. Hij kreeg de bal vanaf rechts in de lucht aangespeeld, controleerde het speeltuig op de borst, wipte hem nog eens met zijn linker omhoog en volleerde vanaf 30 meter met al zijn hebben en houden op het doel. De bal sloeg met een boog boven doelman Barry Ditewig als een kanonskogel binnen: 1-1.

Het was kenmerkend dat de gelijkmaker van NEC-kant uit een dergelijke, individuele actie moest komen. Want een vloeiende, normale aanval werd er nauwelijks geproduceerd aan de kant van de thuiszijde. NEC leverde zelfs een bedroevende eerste helft af. Passes kwamen niet aan, misverstanden stapelden elkaar in rap tempo op en in balbezit wisten vooral de aanvallende pionnen aan Nijmeegse kant niet wat ze moesten doen. ADO Den Haag kampte met hetzelfde probleem. Daardoor ontspon er zich een eerste helft van amateurniveau.

Dat ADO Den Haag wist te scoren, was nog een groot wonder. Een lange voorzet van de rechterkant van Lex Immers werd vanaf een meter of tien op doel gekopt door Bogdan Milic (foto). De inzet van de boomlange Montenegrijn was niet hard, maar de complete Nijmeegse defensie inclusief Gábor Babos was verrast. De bal stuiterde in de rechteronderhoek binnen. Twee minuten voor rust kreeg NEC de beste kans op de gelijkmaker. Een prachtige actie op de rechterkant van Mitchell Burgzorg, die eerst knap Christian Kum en vervolgens ook Ricky van den Bergh passeerde, werd verprutst door Dominique Kivuvu. Diens rollertje, na goed terugleggen van Burgzorg, vormde geen enkel probleem voor Ditewig.

Na rust bracht trainer Dwight Lodeweges dan toch Rutger Worm. De blonde Nijmegenaar mocht eindelijk diens favoriete positie centraal achter de spitsen invullen. Kivuvu moest daardoor uitwijken naar de rechterzijde. Met Worm kwam er meer pit in het spel, maar NEC bofte dat Van den Bergh in de 53e minuut een vrije trap wederom op de lat slingerde. Immers kopte de rebound over.

Björn Vleminckx schoot na een uur vanuit de draai net naast en de blonde Belg kopte in de 74e minuut nog een voorzet van Rens van Eijden op doelman Ditewig, maar die stond goed op zijn post. Moestafa El Kabir had net eerder de teleurstellende Kivuvu vervangen en de rechterspits liet eindelijk zien dat hij in de basis thuis wil horen. Zijn acties waren gevaarlijk, alleen ontbrak de afwerking die al het hele seizoen bij NEC een probleem blijkt. Maar als NEC via de strijdlust van het laatste kwartier aan de start was begonnen, was er veel meer mogelijk geweest. ADO Den Haag kon in het laatste halfuur nauwelijks meer gevaarlijk worden. Daardoor delen beide ploegen de punten en blijven in de middenmoot.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.