Laatste nieuws
08.08Drama voor PSV en Oranje: Jerdy Schouten met brancard van het veld
08.00Comeback met een nieuwe nier: 'Tweede kans in het leven gekregen'
07.39Complete verbazing in Ajax-kamp: 'De vijfde plaats? Het is eigenlijk ongelooflijk'
07.37García opvallend kortaf over Ajax-spits: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
07.30VI Live: FC Volendam kan PSV helpen tegen Feyenoord
07.22Belangrijke Ajax-speler neemt het op voor Gloukh: 'Goede voetballer, maar...'
07.18Hoofdrolspeler van Ajax weigert ESPN te woord te staan na nederlaag tegen Twente
07.06Berghuis en García loven Twente na Ajax-zeperd: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
06.16Cruciaal duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
06.15Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
06.00Toen Ronald Koeman toeleefde naar zijn laatste WK als speler
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
23.22Vink en Kwakman roemen uitblinker bij Ajax-Twente: 'Geweldig, echt de baas'
23.20NEC wint van Excelsior en houdt druk op Feyenoord in strijd om plek twee
23.20AZ heeft aan twee vroege goals genoeg tegen Fortuna Sittard, rentree Clasie
23.18VI Live: Lens laat dure punten liggen in Franse titelstrijd
23.15VI Live: Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
Resultaten x
Overige

Moord op het voetbal

ELF Voetbal is een samenwerking aangegaan met www.Catenaccio.nl. Hierop staan achtergrondverhalen over de (inter)nationale voetbalwereld. Wekelijks verschijnt één artikel op ELF Voetbal. Dit keer over de vermoorde Andres Escobar.
21-09-2009 14:33 door Redactie ELF Voetbal

Het verhaal van Andres Escobar begint in de voorbereiding op het WK van 1994. Escobar speelt op dat moment voor Atletico Nacional, maar hij en zijn Colombiaanse maatjes zijn op weg naar de wereldtop. Real Madrid en AC Milan toonden zelfs al interesse in de leider van de Colombiaanse defensie. Colombia, dat grote indruk maakte op de Copa America in 1993, was een grote outsider voor het winnen van het WK. Enkele gokkers zetten grote bedragen in op een WK-winst van Colombia. Escobar zelf was echter geblesseerd en leek het WK te gaan missen. Door dag en nacht bezig te zijn met enkel herstellen haalde hij de start van het WK maar net.
Op het WK ging het echter totaal mis met de Colombianen. De eerste wedstrijd werd met 3-1 verloren van een ontketend Roemenië. Tegen de Verenigde Staten, de organisator van het toernooi, moest dus gewonnen worden. Daar ging het mis voor Escobar. Een hoge voorzet vanaf de vleugels werd erg ongelukkig in het eigen doel gegleden door Escobar. Daarvoor hadden zijn teamgenoten enkele grote kansen om zeep geholpen en dus leek zijn eigen doelpunt Colombia noodlottig te worden. Als na de rust Ernie Stewart profiteert van een misverstand in de Colombiaanse defensie, is het leed geschied: 2-0. Colombia komt nog wel terug tot 2-1 en ze winnen het laatste duel tegen Zwitserland, maar het is niet genoeg.
In de VS krijgt Escobar al enkele bedreigingen en als hij thuiskomt in Colombia durft hij zijn huis niet meer uit. Na drie dagen besluit Escobar, samen met wat vrienden en zijn vriendin, in een bar zijn frustratie van zich af te drinken. Dat tochtje wordt hem fataal, want na terugkomst komt Escobar in een steegje aan zijn einde. Zijn moordenaar, Benito Feltonado, schiet twaalf maal in de borstkas van de verdediger. Bij ieder schot roept hij, volgens Escobars' vriendin 'goooooooooaaaaalll', zoals Zuid-Amerikaanse commentatoren dat vaak doen. De daadwerkelijke reden achter zijn dood is nooit bekend geworden. Enkelen denken dat het om een gewone ruzie ging, maar aangenomen wordt dat het een opdracht was van iemand die zijn geld op het Colombiaanse elftal had gezet.
Feltonado zelf verklaarde dat hij het volledig uit eigen initiatief had gedaan en dus bleef de werkelijke opdrachtgever achter de dood van Escobar ongestraft. Feltonado werd tot 43 jaar cel veroordeeld, maar kwam na slechts elf jaar onder verdachte omstandigheden vrij. De officiële verklaring luidde dat het was om zijn goede gedrag. Escobar zelf is door blijven leven in de gedachten van de Colombianen. Tot op de dag van vandaag wordt Escobar op 2 juli, de dag van zijn dood, herdacht. Eigenlijk zou dit overal moeten gebeuren, want op die tweede juli werd er een moord gepleegd op het voetbal. Als voetballers hun leven niet meer zeker zijn na een fout, is het goed mis. Beste Escobar, ik zal iedere tweede juli je voortaan herdenken als de man die naar Real Madrid kon. Want boven alles was je vooral een voetballer.
Verder verschenen deze week op Catenaccio.nl:

Buitenlandse roep om erkenning

Scheve verhoudingen worden rechtgezet

Gelukkig hebben we de reuzendoder nog

Premier League doet buitenlanders in de ban

Vitesse is beter af zonder Edgar Davids

Ego's doen Oranje straks weer de das om

Wat je zaait, zul je oogsten




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.