Laatste nieuws
16.55De volgende Snapchat van Jorthy Mokio? Die zal er niet komen
16.52'Zorgelijk nieuws: FIFA overweegt Suriname te diskwalificeren voor play-offs WK'
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.05VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Roefs heen bij Oranje'
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
14.50Telstar grijpt in na 'onacceptabel' gedrag van fan: 'Bier is er om te drinken'
14.50Rayane Bounida belooft Ajax-supporter: 'Ik kom nooit meer te laat'
14.42Luijckx wijst speler van het weekend aan: 'Hoort bij beste spitsen van Nederland'
14.26'Thiago Silva vertrekt bij Fluminense en wil terugkeren naar Europa'
14.24Telstar wil landelijk stadionverbod voor fan die bier naar grensrechter gooide
14.05Bosz positief over zware PSV-blessure: 'Het gaat de goede kant op met hem'
14.04Derksen haalt hard uit na uitspraken van Van Persie: 'Hij lult maar wat'
14.00LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
13.55Technische Ajax-staf ontleed door Grim: 'We doen het met elkaar'
13.55Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
13.46Vermoedelijke opstelling PSV
13.42'Tomiyasu naar Amsterdam gehaald als back, nog twee targets op de radar bij Ajax'
13.40Bosz kiest met Olij weer voor bekerkeeper: "Als hij geen gekke dingen doet"
13.27Bosz maakt keeper bekend voor bekercampagne van PSV: 'Hij verdient het'
13.23COLUMN: Zes nederlagen uit acht duels; nog niet genoeg voor ontslag?
13.20Kramer vertelt over nieuwe carrière: 'Ik ga langzaam omhoog klimmen'
13.15Chris de Graaf deze week niet welkom bij FC Twente: 'Hij gaat helaas verliezen'
13.12Wedstrijd tegen GVVV onder leiding van Blank
Resultaten x
Overige

VS doorbreekt zegereeks Spanje

Niet de op voorhand torenhoge favoriete Spanje, maar de Verenigde Staten hebben woensdagavond beslag gelegd op een finaleplaats in de Confederations Cup. De ploeg bezorgde de Europees kampioen verrassend de eerste nederlaag sinds november 2006: 0-2.
24-06-2009 22:34 door Redactie ELF Voetbal

Al in de openingsfase werden de Spanjaarden gewaarschuwd. De Verenigde Staten begonnen gretig, zaten er kort op en creëerden enkele goede kansen de eerste tien minuten. Een fraaie omhaal van Charlie Davies eindigde maar net naast het doel van Iker Casillas. Kort daarna was de spits wederom gevaarlijk. Uit een voorzet van Carlos Bocanegra kopte Davies echter enkele meters naast. Het openingsoffensief eindigde met een afstandsschuiver van Clint Dempsey.

Spanje kon daar niet bijster veel tegenover stellen. Een afstandschot van Cesc Fábregas dat over vloog en een gemiste kans van Fernando Torres, de Liverpool-spits schoot van dichtbij naast bij de tweede paal, hielden de Verenigde Staten overeind.

Toch trok de underdog in die eerste helft snel weer het initiatief naar zich toe. Ricardo Clark en Michael Bradley wisten het zo gevreesde Spaanse middenveld uitstekend te ontregelen. Dat leverde kansen op en uiteindelijk ook het eerste doelpunt via Jozy Altidore. De spits van Villarreal draaide zich handig weg bij de Spaanse verdedigers en werkte de bal via de hand van Casillas het doel in.

Spanje kreeg nog enkele grote kansen op de gelijkmaker voor de rust, maar had daarbij geen geluk. David Villa zag zijn schot geblokt worden en miste enkele minuten later één op één met doelman Tim Howard. De aanvaller van Valencia schoot hoog over. Ook Torres was dichtbij, maar zijn schot in de korte hoek werd door Howard knap gered met de voet.

De tweede helft bleek Spanje eveneens niet gunstig gezind. Het schortte bij de Europees kampioen niet zelden aan een goede eindpass, waardoor de Verenigde Staten met de minuut meer gingen geloven in een goede afloop. Helemaal toen de kansen die Spanje kreeg vakkundig om zeep geholpen werden.

Zo dacht Villa vrije doortocht richting doel te hebben, maar versperde Jay DeMerit hem de weg. Albert Riera zag een doelpoging in het zijnet belanden en ook Sergio Ramos had zijn dag duidelijk niet. Een kruising tussen voorzet en schot eindigde op de paal en een open schotkans van dichtbij werd geblokt door Clark, die zich met gevaar voor eigen leven voor het naderende projectiel wierp.

Sergio Ramos zorgde er in de 74e minuut voor dat de Verenigde Staten het duel konden beslissen. Een klutsbal, die na een voorzet vanaf rechts was blijven hangen in de zestien, besloot Ramos eerst rustig aan te nemen in plaats van direct weg te werken. Dempsey verraste de verdediger van Real Madrid in de rug en profiteerde door de bal direct in het doel te schuiven.

Hoewel Bradley even ervoor met rood van het veld was gestuurd - en de VS dus met tien man verder moest - was Spanje ook in de laatste minuten van deze halve finale niet meer in staat te scoren. Het betekent niet alleen dat de Verenigde Staten komende zondag in Johannesburg in de finale van de Confederations Cup staan, maar ook het einde van de zegereeks van Spanje.

De Europees kampioen had woensdagavond bij winst, dat zou de zestiende overwinning zijn geweest (een wereldrecord), het eerste land kunnen zijn dat maar liefst 36 keer op rij ongeslagen bleef. Spanje blijft nu steken op 35 zeges, evenveel als Brazilië (1993-1996).               

    

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.