Laatste nieuws
16.55De volgende Snapchat van Jorthy Mokio? Die zal er niet komen
16.52'Zorgelijk nieuws: FIFA overweegt Suriname te diskwalificeren voor play-offs WK'
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.05VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Roefs heen bij Oranje'
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
14.50Telstar grijpt in na 'onacceptabel' gedrag van fan: 'Bier is er om te drinken'
14.50Rayane Bounida belooft Ajax-supporter: 'Ik kom nooit meer te laat'
14.42Luijckx wijst speler van het weekend aan: 'Hoort bij beste spitsen van Nederland'
14.26'Thiago Silva vertrekt bij Fluminense en wil terugkeren naar Europa'
14.24Telstar wil landelijk stadionverbod voor fan die bier naar grensrechter gooide
14.05Bosz positief over zware PSV-blessure: 'Het gaat de goede kant op met hem'
14.04Derksen haalt hard uit na uitspraken van Van Persie: 'Hij lult maar wat'
14.00LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
13.55Technische Ajax-staf ontleed door Grim: 'We doen het met elkaar'
13.55Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
13.46Vermoedelijke opstelling PSV
13.42'Tomiyasu naar Amsterdam gehaald als back, nog twee targets op de radar bij Ajax'
13.40Bosz kiest met Olij weer voor bekerkeeper: "Als hij geen gekke dingen doet"
13.27Bosz maakt keeper bekend voor bekercampagne van PSV: 'Hij verdient het'
13.23COLUMN: Zes nederlagen uit acht duels; nog niet genoeg voor ontslag?
13.20Kramer vertelt over nieuwe carrière: 'Ik ga langzaam omhoog klimmen'
13.15Chris de Graaf deze week niet welkom bij FC Twente: 'Hij gaat helaas verliezen'
13.12Wedstrijd tegen GVVV onder leiding van Blank
Resultaten x
Overige

Villa kopt Spanje naar halve finale

Spanje heeft in de Confederations Cup een magere zege geboekt op Irak en plaatste zich daarmee voor de halve finales. Na de 5-0 tegen Nieuw-Zeeland afgelopen zondag, had de ploeg van bondscoach Vicente del Bosque het moeilijk tegen de Aziaten: 1-0. David Villa was de matchwinner.
17-06-2009 17:50 door Redactie ELF Voetbal

Op een krachteloos schot van afstand van een verdwaalde Irakees na, kwamen de Aziaten de hele wedstrijd niet in de buurt van Iker Casillas. Ze beperkten zich puur tot het tegenhouden van Spanje. Dat lukte aardig, want vooral in de eerste helft hadden de Zuid-Europeanen het moeilijk met Irak. Ze konden de witte barricade voor de goal maar spaarzaam doorbreken.

Pas na vijfentwintig minuten kreeg de Europees kampioen een eerste echte kans. Villa dook alleen op voor doelman Kassid, maar mikte slordig naast. Direct daarna hervielen de Spanjaarden in hun te trage spelletje van daarvoor. Het herkenbare flitsende, snelle en korte combinatiespel kwam er totaal niet uit. Irak hield zich de eerste 45 minuten dan ook relatief eenvoudig staande.

Na rust zette Spanje meer aan. Al vijf minuten na de thee kreeg Villa een forse kans. Op aangeven van Santi Cazorla dacht de spits van Valencia, die in de nadrukkelijke belangstelling staat van Real Madrid, de openingsgoal binnen te koppen. Van dichtbij vond de kleine aanvaller echter alleen de zekere handen van Kassid. Dat driemaal scheepsrecht is bewees Villa vervolgens in de 54e minuut. Joan Capdevilla trok voor vanaf de achterlijn en vond het hoofd van de begeerde aanvaller, die schitterend raak knikte in de verre hoek.

Spanje speelde het duel daarna professioneel op balbezit uit. Omdat Irak zich massaal terugtrok vielen er in de slotfase weinig kansen meer te noteren voor de favoriet. Alleen Juan Manuel Mata kreeg nog een grote kans, maar de speler van Valencia zag zijn inzet van dichtbij uiteenspatten op de handen van Kassid. Een schot van Sergio Ramos was zo'n beetje het laatste wapenfeit van de Europees kampioen. Voor een slotoffensief voelden de Irakezen weinig. De ploeg bleef hopen op die ene kans. Die kwam er niet.

Door de overwinning is Spanje zeker van een plek in de halve finales, waarvoor de beste twee uit de poule zich plaatsen. Komende zaterdag (20:30 uur) werkt de ploeg zijn laatste groepsduel af tegen Zuid-Afrika. Het gastland komt later vanavond nog in actie tegen Nieuw-Zeeland. Bij winst is het zeker van kwalificatie. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.