Laatste nieuws
16.50Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.45Bosz klaar voor Atlético-speler: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.08PSV won thuis zes keer van een Spaanse club
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
Resultaten x
Overige

De Mol doet aangifte

Het investeringsbedrijf van John de Mol, Talpa, heeft donderdag bij het OM in Den Haag aangifte gedaan wegens valsheid in geschrifte en poging tot oplichting. Volgens het bedrijf zijn er in de sportwereld mensen die zich voordoen als vertegenwoordigers van Talpa.
03-12-2004 11:21 door Redactie ELF Voetbal

Het gaat hierbij om de voetbalclubs Atletico Madrid, Leeds United en Lazio Roma. Ook de American footballclub Amsterdam Admirals heeft via de overkoepelende organisatie NFL Europe in Londen een fax gekregen van mensen die doen alsof zij Talpa vertegenwoordigen. Ze bedienen zich hierbij van Nederlandse en Spaanse namen en een faxnummer in Laren, alsmede van een postbusnummer in Gouda.

Volgens Talpa, dat meedingt naar de uitzendrechten van de eredivisie, zijn er geen Nederlandse voetbalclubs benaderd. ,,Dat is bij ons niet bekend", aldus een woordvoerder vrijdag. ,,We hebben ook alleen aangifte gedaan over de clubs die op papier zeker zijn benaderd. We hebben ook wat gehoord van Borussia Dortmund, maar daar hebben we geen schriftelijke gegevens over", aldus de woordvoerder van Talpa.

Talpa kwam op het spoor van de 'oplichters' nadat in oktober in diverse media melding werd gemaakt van de interesse in de overname van Aletico Madrid. Talpa bleek daar echter geen belangstelling voor te hebben. Daarna werd duidelijk dat ook andere clubs waren benaderd. ,,Het is heel vervelend dat mensen met de goede naam van het bedrijf ervan doorgaan. We willen daarom graag dat dit stopt", lichtte de zegsman toe.

Aan de hoofdofficier Opsporing en Vervolging van het Functioneel Parket is gevraagd een opsporingsonderzoek in te stellen.

John de Mol is trouwens niet geïnteresseerd in de exclusieve radiorechten van de Holland Casino Eredivisie en de Gouden Gids Divisie. Talpa Radio Nederland, eigendom van de mediaondernemer, werpt zich niet in de strijd om de radiorechten van het betaalde voetbal (eredivisie en eerste divisie).

Onzekerheid over de daadwerkelijke exclusiviteit van de radioverslaggeving hebben tot dit besluit geleid. Talpa Radio Nederland is de moedermaatschappij van Noordzee FM en Radio 10 Gold. Radio 10 Gold gaat wel door met de exclusieve radioverslaggeving van de uitwedstrijden van het Nederlands elftal op weg naar de wereldtitelstrijd in 2006.

Bij Talpa Radio Nederland hebben ze het tenderdocument van de Eredivisie CV goed bekeken. Daarin zijn de diverse pakketten van televisie- en radiorechten met alle bijbehorende voorwaarden in ondergebracht. „Na een terdege studie werden niet voldoende waarborgen voor exclusiviteit gevonden", meldt het bedrijf. In de ogen van Talpa is er teveel onzekerheid of de kosten wel opwegen tegen de baten. 

NOS (Langs de Lijn) en BNR Nieuwsradio zijn wel geïnteresseerd in de radiorechten. Overigens laten de NOS en Talpa naar aanleiding van de uitwedstrijden van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatiereeks - die door Radio 10 Gold worden uitgezonden - door de rechter onderzoeken of de radiorechten wel rechtsgeldig zijn.

John de Mol bracht eerder deze week wel een bod uit op de tv-rechten van de eredivisie. De Mol wil het voetbal gebruiken om zijn nieuw op te richten familiezender goed in de markt te zetten.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.