Hij is namelijk negen jaar oud, weegt 35 kilo, is 1.37 meter lang en als je naar hem kijkt lijkt het wel op het computerspel. Jean Carlos Chera is zijn naam en speelt bij ADAP, een club uit de Braziliaanse plaats Paraná. Hier wordt Anderson (zijn voetbalnaam) gezien als de sensatie op voetbalgebied. Omdat het talentje zijn leeftijdsgenootjes omspeelt alsof het pionnen zijn, voetbalt hij tegen jongens die vier jaar ouder zijn, maar deze speelt hij met hetzelfde gemak voorbij.
De voorzitter Adilson Batista Prado van ADAP kijkt met genoegen naar zijn exportproduct, want hij weet een ding zeker. ,,Deze jongen gaat het maken in Europa. Elke keer als ik naar hem kijk verbaas ik me weer."
Geen wonder dat clubs als Manchester United en FC Porto de videotapes van het jonge talent al hebben opgevraagd. Met de flair zoals hij speelt zou hij nu al mee kunnen komen in onze Mickey Mouse competitie.
Toch zijn er veel argwanende geluiden te horen uit verschillende hoeken, want het jochie is ontdekt via internet. Op beelden van 2001 (waar hij nog 6 is) gedraagt hij zich veel ouder. Tevens is de vraag of het wel goed is voor hem om nu al naar Europa te komen, want hij is tenslotte pas negen en daar moet je zuinig op zijn.
De webmaster van de site, waarop de filmpjes van Anderson te zien waren, heeft ze er helaas afgehaald. De server van de site kon de stroom van nieuwsgierigen niet meer aan. Maar met een beetje zoeken via Google kom je echter heel ver.
P.S. Voor de nieuwsgierige kijk eens op:
http://www.cherasite.com/video.html
bron: voetbalprimeur.nl

