Laatste nieuws
11.50Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
Resultaten x
Overige

Justitie seponeert omkopingszaak

Het oriënterende justitieel onderzoek naar de omkopingszaak tegen spelers en clubs in het Nederlands betaald voetbal is met een sisser afgelopen. Justitie heeft geen enkel bewijs gevonden dat de aangifte over omkoping van de ex-vriendin van Daniël Rijaard kon bevestigen. Dit vertelde Hoofdofficier van Justitie Moraal vanmorgen in het Haagse Paleis van Justitie tijdens een persconferentie. Zodoende komt er geen vervolging. Bij h
09-08-2006 10:47 door Redactie ELF Voetbal

De officiële verklaring van het Openbaar Ministerie was als volgt:

Het openbaar ministerie in Den Haag heeft het oriënterend onderzoek naar fraude in het Nederlandse betaald voetbal afgesloten. Dit onderzoek was erop gericht vast te stellen of er strafbare feiten hebben plaatsgevonden.

Daarvan is niets gebleken. In het onderzoek is geen enkel bewijs gevonden dat er spelers omgekocht zijn. Ook is niet gebleken dat spelers benaderd zijn om uitslagen van wedstrijden te beïnvloeden, noch dat zij anderen daartoe benaderd zouden hebben. Het openbaar ministerie heeft op grond van deze resultaten besloten geen verdere vervolging in te stellen.

Start van het onderzoek

In januari dit jaar is aangifte gedaan door een ex-vriendin van een speler van ADO Den Haag bij de politie in Rotterdam, Deze aangeefster heeft enkele verklaringen afgelegd over spelers die tegen betaling de uitslagen van wedstrijden zouden hebben beïnvloed in het seizoen 2004/2005, Ook werd de politie in Rotterdam benaderd door het blad Voetbal International. De redactie van dat blad liet weten te beschikken over informatie over omkoping in het Nederlands betaald voetbal. De politie in Rotterdam heeft de zaak overgedragen aan het Haagse OM, omdat met name een speler in beeld was die in het seizoen 2004/2005 voor de Haagse voetbalclub ADO speelde. Op grond van de aangifte en de informatie van Voetbal International hebben 15 rechercheurs van het Bureau Bovenregionale Recherche onder leiding van een Haagse officier van justitie een oriënterend onderzoek uitgevoerd.

Het onderzoek heeft zich met name gericht op gedrag van een aantal spelers rond wedstrijden van ADO Den Haag en van RBC Roosendaal in het seizoen 2004/2005. Er zijn in het onderzoek geen aanwijzingen naar voren gekomen om gedragingen rond wedstrijden van andere clubs te onderzoeken. In de loop van dit onderzoek zijn vier personen als verdachte aangemerkt. Zij zijn gehoord en er heeft naar hen een financieel onderzoek plaatsgevonden. Daarnaast zijn negen betrokkenen, veelal uit de wereld van het betaald voetbal, als getuige verhoord. Zowel van verdachten als van een aantal getuigen zijn gedurende enige tijd de telefoons getapt. Een aantal fragmenten van voetbalwedstrijden, die in getuigenverklaringen genoemd waten, zijn bestudeerd en voorgelegd aan verdachten en getuigen. Op geen enkele wijze is de verdenking van fraude door verdachten bewezen kunnen worden.

Publiciteit

Het openbaar ministerie betreurt het feit dat dit onderzoek -door uitspraken van de hoofdredacteur van het blad Voetbal International in het TV programma Voetbal Inside op 15 mei en de daarop volgende publicatie van een artikel in het blad Voetbal International eind mei- voortijdig in de publiciteit is gekomen. Door deze publiciteit is ten eerste -zo moet achteraf worden

vastgesteld- de goede naam van een aantal spelers en clubs in diskrediet gebracht, zonder dat daar enige grond voor was. Het OM heeft vanaf het begin van het onderzoek daarom geweigerd namen van in het onderzoek betrokken clubs of spelers te noemen of te bevestigen Nu het onderzoek niet tot strafbare gedragingen heeft geleid, verstrekt het OM ook achteraf geen informatie over de identiteit van individuele personen.

In de tweede plaats was het door deze publiciteit niet goed meer mogelijk het onderzoek in alle rust uit te voeren. Doordat veel informatie uit de aangifte op straat lag beschikten verdachten en getuigen over deze informatie voorafgaand aan de verhoren. Ook was het mogelijk geweest dat getuigen en verdachten hun verhalen op elkaar af zouden stemmen. Er zijn geen aanwijzingen dat dit laatste ook inderdaad gebeurd is.

 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.