In eerste instantie eiste Real Madrid dat de speler voor 24 augustus speelgerechtigd moest zijn. Ajax ontving woensdag per fax een bod van €24 miljoen, maar de club van trainer Henk ten Cate wilde €3 miljoen meer voor de international hebben. Vrijdagavond liet Real Madrid weten dit bedrag niet te willen betalen en dat Ajax binnen drie uur moest beslissen of het Sneijder wilde laten gaan of niet. Ajax besloot hierop de Madrilenen een 'nee' te verkopen.
Technisch directeur Martin van Geel meldt tegen Telesport dat Real Madrid haar pijlen heeft gericht op een andere speler. Van Geel: ,,Wie dat is, hebben ze me niet verteld." De Spaanse sportkrant AS denkt te weten welke speler bovenaan het verlanglijstje van 'De Koninklijke' staat: Rafael van der Vaart, die zaterdagmiddag met zijn HSV winnend aan het nieuwe Bundesliga-seizoen begon.
Van Geel is overigens blij dat Sneijder in Amsterdam blijft. Voor Ajax kan het behouden van Sneijder overigens financieel (bijna) net zo aantrekkelijk zijn als het ontvangen van een transferbedrag. Met Sneijder is het bereiken van de eerste ronde van de Champions League nu eenmaal een stuk waarschijnlijker. En dat levert Ajax minimaal € 10 tot € 15 miljoen op.
Mocht de transfer woensdagavond nog steeds niet afgerond zijn - en mocht Sneijder worden opgesteld tegen Slavia Praag - dan is de kans op een vertrek van de middenvelder nagenoeg nihil. Van Geel beaamt dat tegen Telesport: ,,De voorgenomen transfer kwam op een moeilijk moment. Volgende week spelen we in de voorronde van de Champions League. Dat is voor de club heel belangrijk."

