Uitkomst van dat lange onderhoud was dat de spits een boete krijgt opgelegd én bij de Friezen blijft. Alves is inmiddels al gestart met een aangepast trainingsschema. Volgens directeur Kuiper verzekerde Alves dat hij langer in Brazilië was gebleven omdat hij moest bijkomen van het turbulente afgelopen seizoen. Heerenveen beweert overigens nog steeds geen enkel concreet bod te hebben ontvangen voor de 26-jarige spits, die met Brazilië het toernooi om de Copa América won en afgelopen seizoen 34 keer scoorde in de eredivisie.
Heerenveen moet het komend seizoen zeker zonder een andere belangrijke aanvaller stellen. Lasse Nilsson vertrok namelijk wel bij de Friese club. De Zweedse spits tekende een contract bij het Franse Saint-Etienne. De Friezen dreigen verder André Hanssen (26) voor langere tijd kwijt te raken. De Noorse middenvelder kampt met een knieblessure. Hanssen heeft de gehele voorbereiding nog niet gespeeld vanwege zijn knieproblemen. Mogelijk biedt een operatie uitkomst, maar door die ingreep zou hij zes maanden niet kunnen spelen. Hanssen beslist binnenkort of hij de operatie wil ondergaan.
Danijel Pranjic zou nog wel kunnen vertrekken bij de Friezen. De Kroatische middenvelder staat in de belangstelling van Feyenoord. Pranjic zou de opvolger moeten worden van de naar Real Madrid vertrokken Royston Drenthe.
Willem II wil Anouar Hadouir niet kwijt. De pogingen van Roda JC om de aanvaller aan te trekken, zijn op niets uitgelopen. Willem II houdt de poot stijf. Naar verluidt wil Willem II 750.000 euro hebben voor Hadouir. Willem II wees eerder het eerste bod van Roda JC als beledigend af. De Tilburgse club had goede hoop Hadouir te kunnen overhalen zijn contract alsnog te verlengen. De aanvaller blijft echter bij zijn standpunt zijn in 2008 aflopende verbintenis niet te willen vernieuwen.
De blessure van Willem II-spits Frank Demouge blijkt mee te vallen. De aanvaller is er minder ernstig aan toe dan verwacht. Bij de knieoperatie die hij woensdag 1 augustus onderging, bleek dat zijn meniscus in orde is. Wel werd er beschadigd kraakbeen aangetroffen. De chirurg heeft zijn knie schoongemaakt. Het herstel vergt drie à vier weken. Vooraf was de schatting vier tot zes weken.
SC Heerenveen - Willem II, vrijdag 17 augustus, 20.30 uur
SC Heerenveen|
Geblesseerd: Cecilio Lopes (achillespees), André Hanssen (knie).
Willem II:
Geblesseerd: Frank Demouge (knie), Nuelson Wau (knie), Ronnie Reniers (kruisband), Maikel Aerts, Delano Hill, José Valencia. Twijfelachtig: Thomas Baelum.
Scheidsrechter: Kevin Blom.

