Na een minuut stilte, wegens overlijden van oud-penningmeester Tom Stoof, en het opruimen van de vele slingers die op het veld lagen, kon de wedstrijd eindelijk beginnen.
De ontmoeting begon uiterst langzaam en beide teams waren zoekende. Groningen begon iets beter en had de eerste 15 minuten een licht overwicht wat overigens niet leidde tot uitgesproken kansen.
NAC, aangejaagd door het thuispubliek, ging meer naar voren voetballen en kreeg via de rappe Victor Sikora een paar kleine mogelijkheden om de ban te breken. Het spel bleef lang matig en de passing was onzorgvuldig van beide kanten.
Vijf minuten voor rust werd de wedstrijd eindelijk opengebroken. Tyrone Loran maakte een grove verdedigingsfout en speelde de bal in de voeten van Rasmus Lindgren. Hij speelde Lovre aan, die doelman Edwin Zoetebier kansloos liet.
De tweede helft, die een stuk aantrekkelijker was, begon met een vlammend afstandsschot van Ronnie Stam. Dat was een voorbode van een vurige 45 minuten. Mtiliga zette de boel echt op scherp, nadat hij helemaal terecht van het veld werd gestuurd na een belachelijke overtreding. Daarna was scheidsrechter Ruud Bossen de grip op de wedstrijd helemaal kwijt. Beide partijen maakten de ene na de andere overtreding en NAC mocht van geluk spreken dat Penders er niet met rood af moest.
Met tien man werd NAC beter en feller en de club zocht de gelijkmaker. Maar zonder fortuin. De 15.104 toeschouwers zagen beter voetbal dan in de eerste helft en kregen het gevoel dat er misschien een ommekeer in zat. Helaas voor de NAC-aanhang gebeurde dat niet en was het juist Erik Nevland (foto) die aan de andere kant het net vond (0 – 2).
Daarna was de ploeg uit Breda gebroken en was het Groningen die de boventoon voerde en uiterst professioneel de 90 minuten uitspeelde en zelfs nog op de valreep het derde doelpunt maakte. Die treffer kwam op naam van Fledderus, maar alle eer kwam eigenlijk debutant Stefan Nijland toe. De zoon van de algemeen directeur van Groningen kwam alleen voor doelman Zoetebier maar was niet zelfzuchtig en legde bal af voor zijn ploeggenoot.

