Laatste nieuws
17.10Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
17.05Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
Resultaten x
Overige

Oranje zwijnt enorm, Van Nistelrooij goud waard

Het Nederlands elftal heeft zich zo goed als geplaatst voor het EK in Zwitserland en Oostenrijk. Een zeer gelukkige en eigenlijk onterechte overwinning op Albanië bracht de ploeg van Marco van Basten de benodigde drie punten: 0-1.
12-09-2007 22:48 door Redactie ELF Voetbal

Oranje startte met André Ooijer als enige nieuweling in de basis in vergelijking met de interland tegen Bulgarije van afgelopen zaterdag. Marco van Basten had aangekondigd meerdere wissels toe te willen passen, maar uit een gesprek met de selectie bleek dat iedereen fit was en wilde spelen. De bondscoach besloot daarom de elf die tegen Bulgarije begonnen opnieuw aan het eerste fluitsignaal te laten verschijnen. Clarence Seedorf, Rafael van der Vaart en Dirk Kuijt moesten zodoende weer op de bank plaatsnemen, Ibrahim Afellay en Khalid Boulahrouz werden zelfs naar de tribune verwezen.

In de zesde minuut sloeg de eerste schrik om het hart van de internationals. Spits Bogdani klopte Ooijer en Mario Melchiot in de lucht, doelman Edwin van der Sar stond aan de grond genageld, maar de inzet werd van de lijn gehaald door Robin van Persie. De rebound deed er niet meer toe, omdat scheidsrechter Michael Riley al had gefloten voor een lichte overtreding.

In de 23ste minuut was het opniew Albanië dat gevaarlijk werd. Een schot van Duro ging rakelings naast. Vijf minuten voor rust greep Melchiot zeer goed in toen Bogdani alleen op Van der Sar dreigde af te gaan.

In de blessuretijd van de eerste helft kwam Albanië op voorsprong door een onverklaarbare eigen goal van Melchiot. De lange verdediger liep in alsof hij een spits van de tegenpartij was en knikte onhoudbaar binnen. Volkomen verbijsterd was alles en iedereen toen Riley besloot de loepzuivere treffer af te keuren. Er werd wel wat geduwd en getrokken, maar dat gebeurde aan beide kanten.

Oranje zette hier bitter weinig tegenover. De ploeg van Van Basten kwam wel tot de zestienmeter van de Albanezen, maar wist nimmer door te stoten of een uitgespeelde aanval te creëren. Verder dan een paar afstandsknallen van Van Persie, Demy de Zeeuw en Wesley Sneijder kwam het Nederlands elftal niet.

In het voordeel van Oranje sprak wel de onzettend vervelende manier waarop Albanië speelde. Duikelpartijen, smerige overtredingen, kaarten vragen en zeuren tegen de arbiter waren aan de orde van de dag. Sneijder, Van Persie en Van Nistelrooij lieten zich overigens ook niet onbetuigd. De drie incasseerden veel, maar wisten ook uit te delen.

De tweede helft begon zonder de geïrriteerde Van Persie en mét zijn vervanger Van der Vaart. De wissel mocht niet baten, want ook in de tweede helft was Albanië sterker. Afstandschoten van Cana en Bogdani brachten Van der Sar zelfs het nodige zweet op de lippen.

Na de vreemde wissels Urby Emanuelson voor Wilfred Bouma, Dirk Kuijt voor Ryan Babel, leek Van Basten zich neergelegd te hebben bij een gelijkspel. Onbegrijpelijk eigenlijk, maar anders had hij breekijzer Jan Venngoor of Hesselink of de creatieve Clarence Seedorf wel ingebracht.

Drie minuten voor het einde trapte Albanië in het eigen intimideren. Cana wilde Sneijder en Van Nistelrooij provoceren, maar liet zichzelf verleiden tot het uitdelen van een kopstoot. Riley zag het goed en gaf de verdediger de rode kaart. Van Nistelrooij en Sneijder kregen voor dit akkefietje een gele kaart. De middenvelder van Real Madrid is zodoende - net als Van Persie - geschorst voor de volgende kwalificatiewedstrijd op 13 oktober uit tegen Roemenië.

Wonder boven wonder wist Oranje nog te scoren ook. In de blessuretijd leverde de met een vormcrisis kampende Emanuelson een afdraaiende voorzet af op Van Nistelrooij, die prompt uit de draai raak schoot. Volkomen onterecht, maar wel leuk voor de spits, die sinds zijn terugkeer goud waard blijkt voor Van Basten. Paradoxaal is het, dat juist de aanvaller die flink ter discussie stond, zijn kritische trainer met twee goals in twee interlands (voorlopig) op de troon houdt.

De slotfase was nog tumultueus, omdat Melchiot ter aarde zeeg na een ontploffend rotje dat boven zijn gezicht af ging. Riley was slim en floot direct af.

Het Nederlands elftal kon zodoende opnieuw een driepunter op het conto bijschrijven, maar overtuigend was het alweer allermist. Het geluk van Van Basten begint inmiddels onmenselijke vormen aan te nemen. Er is simpelweg geen normale verklaring meer te vinden voor de manier waarop Oranje sommige barslechte interlands weet te winnen.

Oranje heeft nu 20 punten uit acht duels, net zoveel als koploper Roemenië. Bulgarije volgt met twee punten achterstand, maar heeft een wedstijd meer gespeeld.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.