Tien minuten voor het einde van de wedstrijd in de Derde Divisie van Brazlië gebeurde het. De vloer van de plaatsen waarop de mensen stonden hield het niet. Acht mensen vielen volgens de berichten veertig meter naar beneden en een gapend gat bleef achter in één van de hogere tribunes van het stadion, meldt de BBC.
Vele honderden fans bevonden zich in de buurt van de plek waar het ongeval gebeurde. De overige supporters, in totaal zo'n 60 duizend, hadden tot het einde van de wedstrijd amper in de gaten wat er gebeurde. Het duel eindigde in 0-0, waarmee Bahia de promotie veilig stelde. Fans betraden het veld om hun mooie moment te vieren. Gouverneur Jaques Wagner heeft het stadion tot nader order gesloten en de autoriteiten onderzoeken de toedracht van de instortende tribune.
Saillant detail is dat het Fonte Nova Stadium een van de stadions is die op de lijst staan voor het WK 2014, dat vorige week aan Brazlië werd toegewezen. BBC meldt dat het stadion in 1951 werd gebouwd en de laatste dertig jaar niet meer vernieuwd is. Als de stad gekozen wordt als WK-stad zijn er plannen voor een nieuw stadion.

