Laatste nieuws
08.38Drama voor PSV en Oranje: Jerdy Schouten met brancard van het veld
08.37PSV kan kampioen worden, maar Bosz heeft andere plannen: 'Ga daarnaartoe'
08.24Berghuis dolt met pers ondanks nederlaag van Ajax: 'Dat zijn niet mijn woorden'
08.22'Klasse apart' bij PSV en felle kritiek op één man bij Ajax: dit schrijft de pers
08.20Berghuis legt de vinger haarfijn op de zere plek bij ploeterend Ajax
08.15VI Live: dag start met IJsselderby, kraker in Italië
08.00Comeback met een nieuwe nier: 'Tweede kans in het leven gekregen'
07.39Complete verbazing in Ajax-kamp: 'De vijfde plaats? Het is eigenlijk ongelooflijk'
07.37García opvallend kortaf over Ajax-spits: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
07.30VI Live: FC Volendam kan PSV helpen tegen Feyenoord
07.22Belangrijke Ajax-speler neemt het op voor Gloukh: 'Goede voetballer, maar...'
07.18Hoofdrolspeler van Ajax weigert ESPN te woord te staan na nederlaag tegen Twente
07.06Berghuis en García loven Twente na Ajax-zeperd: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
06.16Cruciaal duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
06.15Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
06.00Toen Ronald Koeman toeleefde naar zijn laatste WK als speler
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
Resultaten x
Overige

Voorbeschouwing FC Groningen-NEC

DEN HAAG (SE) – FC Groningen heeft toch Bruno Silva (27) moeten laten vertrekken, mede dankzij trainer Ron Jans. Uitlatingen van de Groningse trainer hebben mogelijk bijgedragen aan de transfer. Jans maakte afgelopen zondag duidelijk dat Silva wat hem betreft meteen mocht
22-01-2008 18:26 door Redactie ELF Voetbal

Silva kan een contract tot 2012 tekenen in Amsterdam. De Uruguayaanse back kan zondag tegen Vitesse al zijn debuut maken voor Ajax.

FC Groningen had zich voorafgaande aan het vertrek wel al versterkt met de Argentijnse verdediger Matias Cahais (20). De jeugdinternational gaat voorlopig als huurling aan de slag bij Groningen. De Noorderlingen kunnen hem na anderhalf jaar voor een vastgestelde afkoopsom definitief overnemen van Boca Juniors. Voor de twintigjarige verdediger ligt er dan een contract voor vier jaar klaar.

Cahais is een linksbenige centrumverdediger, die al sinds zijn zeventiende in het A-elftal van het Argentijnse Boca Juniors speelt. De aanwinst is aanvoerder van het Argentijnse nationale elftal onder 20 jaar, dat in die leeftijdscategorie wereldkampioen is. ,,Het is geweldig dat we erin geslaagd zijn de aanvoerder van jong Argentinië te halen”, zei Groningen-directeur Hans Nijland. FC Groningen voelde zich gedwongen snel te handelen. ,,Wij waren bezig om hem voor komend seizoen vast te leggen, maar we kregen informatie dat Cahais ook nadrukkelijk door andere clubs (waaronder Real Madrid, red.) gevolgd werd en dat wij over een paar maanden wellicht te laat zouden zijn”, aldus Nijland. ,,Dat risico wilden wij niet lopen, want Cahais past uitstekend in onze visie om jonge, talentvolle spelers aan te trekken.”

,,In Zuid-Amerika is bekend dat spelers als Romario, Ronaldo, Julio Ricardo Cruz in Nederland zijn begonnen aan hun Europese carrière”, zei Cahais over zijn transfer. ,,Het is gebleken dat de Nederlandse eredivisie een prima opstap is naar de grotere competities. Real Madrid had de eerste optie op mij, maar ik doe het liever stap voor stap. FC Groningen is op dit moment de beste keuze voor mij.”

Fulham wil Erik Nevland per direct overnemen van FC Groningen. De Noorse spits kan niet wachten. ,,Het is nu of nooit.” Voor Nevland ligt een contract te wachten tot de zomer van 2010. ,,Het is altijd mijn droom geweest in de Premier League te spelen. Dit is de kans van mijn leven”, aldus de Noorse spits.

FC Groningen lijkt echter niet te willen meewerken aan een transfer van Nevland. Algemeen directeur Hans Nijland heeft al vaker gezegd dat er in de winterstop geen speler zal vertrekken uit Euroborg. Nevland heeft de hoop niet opgegeven. ,,Ik begrijp goed dat het voor FC Groningen een moeilijke beslissing is mij te laten vertrekken, maar ik word dit kalenderjaar 31. Het liefst zou ik het seizoen afmaken bij FC Groningen, maar dat kan niet. Het is nu of nooit. Ik hoop dat ze mij laten vertrekken en ik vind ook dat ik dat verdien.”

Van een officieel bod is nog geen sprake. Fulham heeft zich nog niet gemeld in Groningen.

Evgeniy Levchenko blijft ook komend seizoen bij FC Groningen. De Oekraïense middenvelder heeft zijn aflopende contract met een jaar verlengd. Groningen had in oktober al laten weten graag met de dertigjarige linkspoot verder te willen. De middenvelder is overigens nog niet helemaal hersteld van de zweepslag die hij in een beenspier heeft opgelopen. Net als Paul Matthijs (enkelblessure) en Marnix Kolder (liesblessure) volgt hij inmiddels wel een individueel loop- en fietsprogramma. Ook Jeroen Veldmate is individueel aan het trainen vanwege een knieblessure.

Kolder kwam dit seizoen nog nauwelijks in actie voor FC Groningen en is nu opnieuw uitgeschakeld. De 26-jarige aanvaller kampt met een blessure aan het schaambeen. Een botscan wees uit dat het om een ontsteking gaat.

NEC is nog steeds actief op de transfermarkt. De Sloveense aanvaller Dzengis Cavusevic krijgt de kans zich te bewijzen. Cavusevic staat sinds januari 2006 onder contract bij het Sloveense Domzale. Eerder kwam hij uit voor Smartno en Slovan.

NEC heeft Jeroen Drost gehuurd van SC Heerenveen. De linksback of centrale verdediger speelt de rest van dit seizoen in Nijmegen en startte tegen Ajax in de basis als linkerverdediger.

Bas Sibum, die werd overgenomen van Roda JC, startte wel in de basis. De 25-jarige middenvelder stapte per direct over en tekende een contract tot de zomer van 2011 in Nijmegen. ,,Sibum is een type speler dat in de huidige selectie ontbreekt”, zei trainer Mario Been. Onder leiding van Sibum sprokkelde NEC tegen Ajax afgelopen weekend weer een puntje.

NEC huurde tevens verdediger Dani Fernandez tot het einde van het seizoen van het Oekraïense Metalurg Donetsk. Fernandez komt voort uit de jeugdopleiding van FC Barcelona, maar brak nooit door in het eerste elftal. De Spanjaard zocht in de zomer van 2006 zijn heil in Oekraïne en tekende een driejarig contract bij Metalurg. Fernandez zat tegen Ajax nog niet bij de selectie.

FC Groningen:

Geblesseerd: Paul Matthijs (enkel), Marnix Kolder (lies), Ondrej Svejdik (gebroken ellepijp) Evgeniy Levchenko (spierscheuring), Jeroen Veldmate (knie), Fredrik Stenman (hamstring), Luciano da Silva (gebroken pink).

NEC:

Geblesseerd: Mark van den Boogaart (enkel), Dominique Scholten (gebroken arm).

Twijfelachtig: Mark Otten (herstellende van een kruisbandblessure).

Geschorst: Jonas Olsson (nog 1 wedstrijd), Muslu Nalbantoglu (1 wedstrijd).




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.