AZ kwam goed uit de startblokken. De Alkmaarders domineerden de eerste minuten en kwamen vroeg op voorsprong. Simon Poulsen brak in de derde minuut door aan de linkerkant en zijn voorzet werd door de gehele Nijmeegse defensie gemist. David Mendes Da Silva maakte dankbaar gebruik van de miscommunicatie bij de tegenstander en tikte de bal simpel achter Gabór Babos.
De Alkmaarders gaven na de vroege voorsprong de wedstrijd uit handen en lieten de thuisploeg in de wedstrijd komen. NEC strafte de misplaatste arrogantie van de ploeg van Louis van Gaal zeven minuten later af. Youssef El-Akchaoui speelde Ryan Donk eenvoudig uit en gaf een prima diepe bal op Kevin Bobson. Ruud Vormer leek er tussen te kunnen komen, maar de middenvelder van AZ verloor het duel, waardoor Bobson vrij eenvoudig zijn ploeg naast AZ zette.
Drie minuten na de gelijkmaker kwam de thuisploeg op voorsprong. Brett Holman was Barry Opdam de baas en schoot vanaf de rand van de zestien meter onberispelijk de bal achter Boy Waterman.
De Nijmegenaren bleven de aanval zoeken en Jeremain Lens speelde Sebastien Pocognoli zoek. De rappe buitenspeler passeerde in de 19e minuut de Belg in het strafschopgebied, waarna de linksachter Lens met een overtreding afstopte. De toegekende strafschop werd benut door Jhonny van Beukering.
De malaise aan Alkmaarse kant was na de 3-1 achterstand nog niet voorbij. Een prima aangesneden vrije trap van El-Akchaoui werd in de 24ste minuut goed ingekopt door Peter Wisgerhof. De verdediger zette daarmee de ruststand op het scorebord.
In de tweede helft beperkte NEC zich veelal tot het controleren van de wedstrijd. Van Gaal bracht met Julian Jenner en Ari twee nieuwe aanvallende impulsen, maar beide spelers konden ook het verschil niet maken voor AZ. De thuisploeg stroopte de mouwen op en waren fysiek de tegenstander de baas. Met Bas Sibum als leider op het middenveld bleven de Nijmegenaren eenvoudig overeind.
In de 68ste minuut gooide Jeroen Drost definitief de wedstrijd in het slot. De invaller kreeg na een weggewerkte vrije trap de bal voor de voeten en zonder na te denken schoot hij raak. De ploeg van Mario Been vergat vervolgens het als los zand opererende AZ op een grotere nederlaag te trakteren. De Gelderlanders kregen veel ruimte en mogelijkheden, maar Holman, Lens en Bobson hadden het vizier niet meer op scherp.
Mounir El Hamdaoui mocht twee minuten voor tijd nog een eretreffer maken voor de bezoekers. De aanvaller profiteerde van een fout in de Nijmeegse defensie, maar de Alkmaarders kwamen de NEC-slag niet meer te boven.

