Laatste nieuws
04.05Ajax zet hoog in: Tomiyasu wordt gezien als buitenkans
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
00.19De snoeiharde tackle op Weghorst in beeld: Ajax-spits haalt verhaal bij vierde man
00.15Dick Advocaat blikt terug op bliksemvertrek: 'Die aanbieding kon ik niet weigeren'
00.10Boskamp kiezelhard over keuze voor ander land: 'Waardeloos, je bent hier opgeleid'
00.07De beelden: Drommel helpt Sparta met clean sheet aan zege op NAC
00.05Van Hooijdonk voorziet Feyenoord-uitblinker van advies: 'Voor beide kampen beter'
00.00Emotie en euforie: Neymar viert lijfsbehoud Santos met fans

Gisteren

23.57Feyenoord stelt nieuwe medewerker op non-actief
23.41'Deze man heeft geen plaat voor zijn kop, maar een hele garagedeur'
23.37PSV domineert de Eredivisie op alle fronten
23.36Van Hooijdonk ziet probleem voor Oranje: 'Poule geen probleem, maar daarna...'
23.35Farioli slaat terug na bekeruitschakeling: FC Porto wint overtuigend
23.25Kieft kijkt met verbazing naar ex-Ajax-ster: 'Dacht dat hij de top zou halen'
23.25ESPN-analisten unaniem over 'harde tackle' op Ajax-spits Weghorst: 'By far!'
23.25El Ahmadi geniet: 'Hij is misschien wel de beste middenvelder van de Eredivisie'
23.20Real Madrid loopt rood aan en incasseert tegen Celta tweede nederlaag
23.20WK-clash met Mo Salah op het programma: 'Het zal fijn zijn om hem opnieuw te zien'
23.05Negen man Real Madrid verliest van Celta de Vigo: FC Barcelona loopt uit
22.50Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
22.48Aanvalstrio Napoli, inclusief Lang, ook in topper tegen Juventus van grote waarde
22.37Højlund schittert: Napoli wint beladen kraker van Juventus
22.26Oosting wint dankzij uitblinkende Janssen ook eerste competitieduel met Antwerp
22.17Slot en Wiegman bij laatste drie voor titel Coach van het Jaar
22.05Perez haalt uit naar Eredivisie-trainer: 'Tótaal geen respect voor arbitrage'
22.01Geen degradatie voor Neymar: Santos wint cruciaal laatste duel
21.35'Extra station' Timber houdt Steijn uit de basis: 'Hij is de betere speler'
21.30El Ahmadi looft 'type Ødegaard' bij PSV: 'Zó comfortabel, echt een kwaliteit'
21.28Wijndal zorgt voor hilariteit: 'Die heeft het WK nog niet uit zijn hoofd gezet'
21.06'Interne oorlog bij Manchester United: Scholes persona non grata in kleedkamer'
21.05'Het kan niet zo zijn dat je met deze kwaliteiten onder Ajax staat'
21.02Hoefkens ziet 'bijna perfect' NAC verliezen van Sparta: 'Dat ga ik ze laten zien'
21.00Van den Brom lyrisch over Twente-uitblinker: 'Hoorde dat hij niet kan verdedigen'
20.41Wondergoal van 'Rafael van der Vaart 2.0' helpt HSV aan zege op Bremen in derby
20.33'Liverpool-bestuur kiest duidelijk partij na clash tussen Slot en Salah'
Resultaten x
Overige

Johan Cruijff terug bij Ajax; Jaakke weg

De ledenraad van Ajax is dinsdagavond geëindigd in een kleine bijltjesdag. Na afloop van de bijeenkomst van het 24 man tellende gezelschap, bleek niet alleen dat het voltallige bestuur (bestaande uit voorzitter John Jaakke, bestuurslid technische zaken Hennie Henrichs en bestuurslid financiële zaken Joop Saan) zal opstappen, maar ook dat Johan Cruijff bereid is om
20-02-2008 08:07 door Redactie ELF Voetbal

De raad was in de Amsterdam ArenA bijeen gekomen om te praten over het zondag gepresenteerde rapport van de commissie Coronel. In dat rapport staat harde kritiek op het bestuur en op de directie van de Amsterdamse club. Cruijff, die erelid is en op basis daarvan recht had om de vergadering bij te wonen, was tot ieders verrassing ook aanwezig. Hij was speciaal voor de bijeenkomst vanuit Barcelona naar Amsterdam gevlogen. Vandaag reist hij door naar Londen om samen met Jack van Gelder commentaar te geven bij Arsenal-AC Milan.

Johan Cruijff had eerder al aangegeven open te staan voor een technische functie bij Ajax. Op het verzoek van de ledenraad zei hij dan ook ja. Over de precieze invulling van Cruijffs functie wordt nog overlegd.

De ledenraad koos ook voor een nieuwe bestuursstructuur. De eerste aanbeveling die de Ledenraad en het Bestuur heeft overgenomen betreft de wijzigingen inzake het bestuursmodel.

- De Directie van AFC Ajax NV is verantwoordelijk voor het beleid en de uitvoering daarvan.

- Deze Directie staat onder leiding van een algemeen directeur die tevens het boegbeeld van de club wordt.

- De Raad van Commissarissen opereert op afstand en vervult een controlerende en adviserende functie.

- De Ledenraad vervult uitsluitend nog de rol van aandeelhouder en blijft binnen de vereniging bevoegd tot het aanstellen en ontslaan van de bestuurders van de vereniging.

Deze structuur zal de komende maanden worden uitgewerkt en ingevuld. Het huidige Bestuur, bestaande uit voorzitter John Jaakke, bestuurslid technische zaken Hennie Henrichs en bestuurslid financiële zaken Joop Saan, is van mening dat bij een nieuwe structuur ook een nieuwe personele invulling hoort. Het bestuur heeft daarom aangegeven dat zij terug zal treden zodra de nieuwe structuur vormgegeven en de personele invulling definitief is. De bevoegdheden van het Bestuur van de vereniging zullen tot dat moment van kracht blijven. Tevens blijven de leden van het Bestuur in deze periode in functie als commissaris van Ajax NV.

Na afloop van de bijeenkomst bleek min of meer dat er in de loop van de avond een compromis was gesloten. De ledenraad leek immers te zijn begonnen met de insteek, dat de complete leiding (niet alleen het bestuur, maar ook de Raad van Commissarissen en de directeuren Maarten Fontein, Martin van Geel en Jeroen Slop) het veld zou moeten ruimen. Deze 'soep' werd uiteindelijk niet zo heet gegeten als-ie werd opgediend.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.