Het aanstellen van Wetzel, die als assistent van Mark Wotte al eerder actief was in Den Haag, is weer een nieuwe stap in het machtsspel in Het Forepark en lijkt een zege voor spelersmakelaar Rob Jansen.
Enkele weken geleden, tijdens een toevallige ontmoeting in het Scheveningse Restaurant Bali, tussen Martin Jol en vertegenwoordigers van wat destijds nog de 'groep Braaksma' werd genoemd, bleek dat Martin Jol bereid was om met ADO om te tafel te gaan.
Één van de problemen was dat Rob Jansen – die een groot bedrag in ADO wilde stoppen – het technische beleid van ADO Den Haag wilde bepalen. Martin Jol wilde onder strikte voorwaarden zijn eigen visie ontwikkelen en had daar geen trek in. De ‘groep Braaksma’ wilde Jols visie volgen, maar slaagde er uiteindelijk niet in de strijd rond ADO te winnen.
Hoewel ook de Gemeente Den Haag een terugkeer van Jol in Den Haag graag had gezien, is dat nu door het overhaast aantrekken van Wetzel onmogelijk geworden.
Wetzel, voor wie een afkoopsom moet worden betaald, is oud-speler van VCS, Haarlem, FC Amsterdam, ADO Den Haag en Telstar begon zijn trainersloopbaan bij VCS. Daarna was hij werkzaam bij andere amateurclubs als RVC, HVV, ASWH en Westlandia. In het betaalde voetbal fungeerde hij als assistent van Mark Wotte bij FC Den Bosch, Willem II en dus ADO Den Haag.
Verder werkte hij bij de KNVB als bondscoach van de selectie onder 19 en als assistent bij Jong Oranje, ook weer onder Mark Wotte.
UPDATE DINSDAG 4 MAART, 12.00 UUR:
''Ik heb inderdaad gesproken met ADO Den Haag", vertelt Wetzel exclusief tegenover ELF Voetbal. ''Maar het ging uitsluitend om een oriënterend gesprek. Een termijn, zoals die vijf jaar die wordt gesuggereerd, is daarbij totaal niet aan de orde geweest. Maar ik zou zeker open staan voor een overstap naar ADO Den Haag."

