,,De clubs hebben unaniem laten weten dat ze dat willen", aldus ECV-directeur Frank Rutten tegenover Elf Voetbal. ,,Het overleg hierover moet nog gepland worden. Zo prematuur is het allemaal", aldus Rutten.
De eredivisieclubs willen graag dat er vanaf de achtste-, kwart- of halve finales middels twee wedstrijden wordt bepaald wie er door gaat naar de volgende ronde. De clubs zullen dan dus telkens een thuis- en uitduel spelen.
,,Maar dit moet wel allemaal passen binnen de KNVB-kalender", aldus Rutten. Aan de bekercompetitie doen namelijk ook eerstedivisie- en amateurclubs mee en die vallen buiten de ECV. Dit orgaan kan de hervorming dus niet doordrukken, maar alleen bij de bond aankaarten.
De KNVB liet vorige week bij monde van directeur Henk Kesler weten, niet veel te voelen voor een ingrijpende verandering. Aanleiding was een brief van NAC-algemeen directeur Theo Mommers, waarin hij voorstelde de bekeropzet te veranderen.
Tijdens de afgelopen halve finale tussen Feyenoord en NAC hadden de Bredanaars veel meer kaarten kunnen verkopen dan de ter beschikking gestelde 1600, maar de regelgeving hield dat tegen. Toen NAC werd uitgeschakeld in een matig gevulde Kuip, was dat reden voor Mommers om voor een nieuwe bekercompetitie te pleiten. Kesler reageerde verbolgen: ,,Een bepaalde fase een thuis- en een uitwedstrijd spelen is onmogelijk. De clubs willen toch juist minder wedstrijden spelen? Mommers loopt al lang genoeg mee in dit wereldje om te weten dat een directeur eerst moet nadenken alvorens iets te roepen dat praktisch gezien onmogelijk is."
Rutten vertelt juist, dat ook PSV, Feyenoord en Ajax voor een herziening van de bekercompetitie zijn. ,,Door de aanstaande hervorming van de play-offs komt er ruimte om meer bekerwedstrijden te spelen. De nummers twee tot en met vijf hoeven dan namelijk geen extra wedstrijden meer af te werken en deze clubs bereiken regelmatig de laatste acht van de beker. Zij kunnen er dus juist voordeel bij hebben."

