Laatste nieuws
03.50Huub Stevens baart opzien met Timber en drie PSV'ers in team van de week
00.15Topclub gaat vol voor AI: 'ChatGPT is leuk, worden de efficiëntste van Europa'
00.05Live Transfers: Ajax-gerucht ontkracht, 'Thiago Silva keert terug naar Europa'
00.02Pechvogel en ex-AZ'er (26) deelt nieuws na abrupt einde carrière: 'Lichtpuntje'
00.00Van Basten: 'Hij is zich aan het ontwikkelen, Feyenoord moet hem vertrouwen geven'
00.00Done deal: AC Milan voorkomt transfervrij vertrek van verrassende steunpilaar

Gisteren

23.43Van der Gijp over blessuregolf bij Feyenoord: 'Van Persie laat zijn oren hangen'
23.32Sportgala van het Jaar België: géén prijs Ajacied Mokio, wel Kompany en Evenepoel
23.17Manchester United en Bournemouth zorgen voor spectaculair voetbalgevecht: 4-4
23.11Van der Gijp snapt niets van naderende Ajax-aankoop: 'Die gaat nóóit spelen'
23.06Kompany is pro Afrika Cup en heeft favoriet: 'Ik hoop dat ze het toernooi winnen'
23.00Thriller op Old Trafford: United en Bournemouth maken acht goals in voetbalshow
22.45Carragher richt zich opnieuw tot Salah: 'Zou hij enorm veel spijt van krijgen'
22.35Derksen neemt het op voor Feyenoorder met 'straf': 'Is een uitstekende aanvoerder'
22.25Ten Cate ontkent 'indianenverhaal' over Suriname: 'Bond komt met statement'
22.15Ajax wint zonder 'aanvallend voetbal' Klassieker: 'Sjaak Swart zal tevreden zijn'
22.10Van Basten spot Feyenoord-ergernis: 'Was ik de spits, had ik echt bonje met hem'
21.55Jong PSV verspeelt ook voorsprong tegen Everton
21.55'NAC zoekt winterse versterking en richt pijlen op gewilde NEC-aanvaller'
21.48'Volop interesse in El Karouani', speler reageert: 'Wil door de voordeur weggaan'
21.42Boulahrouz ziet nieuwe leider bij Feyenoord: 'Is Timber en Hadj Moussa al voorbij'
21.39Wedstrijd tegen FC Utrecht onder leiding van Nijhuis
21.33Afrika Cup-vertrek liet sporen na: 'Bij Ajax werd ik uitgefloten'
21.29Van Basten ziet positieve kentering bij Ajax: 'Dat gebeurde de laatste jaren vaak'
21.26'Opvallend nieuws: peperdure Ajax-aankoop Ávila kan terug naar België'
21.25Wedstrijd in Nijmegen onder leiding van Lindhout
21.15Ajax breekt contract met Bouwman open
21.10Feyenoord-legende hekelt arrogantie bij Ajax: 'Denken meteen dat ze heel wat zijn'
21.05PSV zonder sterkhouders in 'moeilijke wedstrijd': 'Die lopen op z'n laatste benen'
20.40Mislintat ontslaat technisch directeur op dag één van nieuwe klus in Duitsland
20.31Ajax maakt contractverlenging wereldkundig: 'Speler met enorm potentieel'
20.30'Barcelona zoekt naar defensieve versterking en komt uit bij Noorse rechtsachter'
20.29Yilmaz (ex-Fortuna) dient na vier maanden ontslagbrief in: 'Wat ik ervoer...'
20.15Steun voor 'trainerstalent' Van Persie: 'Bij Heitinga weinig ontwikkeling gezien'
20.00Praat mee op VP: Manchester United - AFC Bournemouth
Resultaten x
Overige

FC Groningen wint op een diefje in Den Haag

DEN HAAG (SE) - Aan anderhalve kans had FC Groningen zaterdagavond genoeg voor een driepunter in Den Haag. Daar werd het tegen degradatie vechtende ADO Den Haag met 1-0 geklopt door de ploeg van Ron Jans. De Uruguayaan Gonzalo García promoveerde zichzelf met nog precies een kw
31-01-2009 20:56 door Redactie ELF Voetbal

"Vijf, vier, drie, twee, één", telden de supporters van ADO Den Haag massaal af. Terwijl ze toeleefden naar de start van het Haags Kwartiertje, prikte García van FC Groningen de bal met de punt van zijn schoen in het doel, daarmee tekenend voor de enige goal van de wedstrijd: 0-1. In het restant van de partij zette ADO nog wel met man en macht aan, maar lukte het niet tot goed uitgespeelde kansen te komen. Het Groningse blok ,dat stond opgesteld ter hoogte van de rand van het eigen strafschopgebied, bleek stevig genoeg om de voorsprong vast te houden tot en met het laatste fluitsignaal.

Dankzij de tiende zege van het seizoen klimt FC Groningen op naar de vijfde plaats van de Eredivisie. Het team van trainer André Wetzel staat er een stuk minder florissant voor na twintig speeldagen. De geelgroenen bezetten de veertiende plek van 's lands hoogste voetbalcompetitie, met slechts drie punten meer dan nummer zestien Vitesse en nummer zeventien De Graafschap.

De beginfase van de wedstrijd ADO-Groningen was veelbelovend. Een goed schot van Danny Holla werd knap uit de korte hoek geronseld door ADO-keeper Robert Zwinkels en het publiek ging er eens goed voor zitten. Maar de koukleumende fans, bijna tienduizend, kregen tijdens de rest van de eerste helft weinig leuks meer te zien. Doelman Luciano van FC Groningen had niets te doen en ook aan de andere kant van het Haagse voetbalveld viel zelden iets te beleven. Zo nu en dan bokste Zwinkels een bal weg, maar verder had de defensie van ADO Den Haag alles onder controle. Ook na de pauze stond de Haagse achterhoede als een huis. Op dat ene moment na, waaruit de Uruguayaanse baltovenaar Garciá kon scoren.

De 21-jarige spits Nicklas Pedersen viel bij FC Groningen door de mand. De Deen, die voor het eerst in de basis mocht starten bij de Groningers, werd amper bij het spel betrokken en keerde na de pauze niet meer terug op het veld. De beoogde opvolger van topschutter Marcus Berg - hij was er in verband met een schorsing niet bij in Den Haag - werd vervangen door Paul Matthijs. Pedersen heeft te kampen met een gebrek aan wedstrijdritme. De van FC Midtjylland overgekomen aanvaller lijkt dan ook nog even nodig te hebben om zich aan te passen én om topfit te worden.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.