"We hebben nu vijf keer op rij gewonnen van Anorthosis en zij willen iets rechtzetten. Ze zullen er alles aandoen om ons daar geen kampioen te laten worden", vertelt Broerse tegenover ELF Voetbal. De centrale verdediger, die over twee weken zijn 30e verjaardag viert, heeft er echter wel alle vertrouwen in. "Iedereen is fit. We hebben nu ook 16 competitiewedstrijden achter elkaar kunnen winnen. De defensie bij ons staat goed en voorin loopt er aantal jongens rond dat er altijd wel eentje inprikt. We winnen nooit met grote cijfers, maar staan wel telkens aan de goede kant van de score. Iedereen is ook goed gefocust."
Een officieel feest is er, met nog drie speeldagen voor de boeg, nog niet gepland. "Mochten we morgen de titel binnenhalen, zal de fanclub iets doen. Zij hebben een clubhuis met verdiepingen en een balkon. Ik neem aan dat we daarop dan plaats zullen nemen. En de fans kennende, zal er genoeg vuurwerk aanwezig zijn. Pas een week later zullen we onze kampioenswedstrijd spelen, tegen AEL Limassol. Dan zullen de officiële festiviteiten plaatsvinden."
Bij Anorthosis Famagusta speelt in Jeffrey Leiwakabessy nog een Nederlander. "Ik heb hem de afgelopen periode alleen kortstondig gesproken. Vorig weekend zouden we elkaar opzoeken, maar is het daar toch niet van gekomen." Zeven dagen geleden lag heel Cyprus immers 'plat' vanwege Pasen, dat volgens het onorthodoxe geloof een week later wordt gevierd. "Alles was dicht hier. De winkels, maar ook hostels en dergelijke."
Omdat de competitie op Cyprus geen winterstop kent en APOEL al vroeg aan de bak moest in verband met de voorronde van de UEFA Cup is Broerse al bijna elf maanden achtereen aan het voetballen. "Ik heb er geen problemen mee. Omdat ik verdediger ben in plaats van middenvelder is het goed te doen. Ik heb ook maar drie wedstrijden gemist. Twee vanwege een blessure en eentje vanwege schorsing. En af en toe mocht ik ook een bekerwedstrijd laten lopen." Opnieuw lonkt er nauwelijks een vakantie. "Op 14 mei staat de laatste wedstrijd op het programma. En op 11 juni zal de voorbereiding weer starten."
Morgen zullen er weinig bekenden aanwezig zijn. "Mijn zaakwaarnemer Edwin Olde Riekerink is er. Maar daar blijft het bij. Mijn ouders komen volgende week, om speelronde 5 en 6 van de Play-offs mee te maken. Ze hadden er ook niet op gerekend dat we nu al kampioen kunnen worden. Hopelijk hoeven we na morgen niet meer in spanning te zitten. Zo'n titel kan maar binnen zijn."

