De aanvaller van Sunderland, die zelf 27 jaar oud is, wordt ervan verdacht seks te hebben gehad met een minderjarig meisje van 15 jaar oud. Volgens verschillende berichten verzamelde maandagochtend een politiebusje en drie wagens voor het huis van Adam Johnson om hem daarna te arresteren voor zijn vermeende betrokkenheid. Later op de maandag werd Johnson verhoord op het politiebureau van Durham.
Sunderland komt zelf vanavond in actie tegen Hull City, maar Adam Johnson zal daar niet bij aanwezig zijn. De club heeft hem geschorst zolang het onderzoek naar hem loopt. Wat voor de club niet best uitkomt, want Johnson is één van de belangrijke spelers van de club en ze kunnen hem goed gebruiken in strijd tegen degradatie. Verder doet de club geen uitlatingen over de buitenspeler.
Later op de dag werd bij Adam Johnson ook nog zijn huis in Durham doorzocht. Volgens The Independent werd daarbij ook nog een pistool in het huis gevonden. Maar die zou de Engelsman legaal in bezit hebben.
Een buurman had meteen in de gaten dat het om politie ging, maar dacht eerst aan een inbraak. "Ik kon zien dat het om politiemensen ging, want ze waren allemaal gekleed in zwart. Maar ik had eerst het idee dat het om inbraak ging, want ik heb Johnson de hele dag ook niet gezien", aldus de buurman tegen The Sun. Een politieofficier zei in ieder geval dat Johnson voorlopig in hechtenis blijft en helpt de politie met hun verzoeken.

