In de eerste minuten was Ajax zoekende. De offensieve elf van FC Utrecht, met Yassin Ayoub op tien en Rubio Rubin in de spits - voor de geblesseerde Ruud Boymans - dwong de Amsterdammers even tot de kat uit de boom kijken. Het eerste kansje was zelfs voor FC Utrecht, maar na een rush schoot Kristoffer Peterson de bal in het zijnet. Zo maakten de Domstedelingen hun rol als angstgegner van Ajax meteen waar. FC Utrecht is de enige club die in de afgelopen vier seizoenen waarin Ajax kampioen van Nederland werd een beter onderling resultaat noteert: vijftien punten tegenover zes.
Na een stroef eerste kwartier, waarin Ajax moeite had met de aanvallende speelwijze van FC Utrecht, was daar de streep van Thulani Serero. De Zuid-Afrikaan ramde de bal een rebound na een corner via Christian Kum en de onderkant lat in het doel: 1-0. FC Utrecht scherpte haar negatieve clubrecord van uitwedstrijden in de Eredivisie waarin geen clean sheet werd behaald zo aan tot 32. Vier minuten later leek Ajax - FC Utrecht al gespeeld. Davy Klaassen zorgde voor 2-0. De laatste keer dat Ajax nog sneller een 2-0 voorsprong genoot tegen FC Utrecht was op 25 februari 2001.
Toch bleef de spanning behouden in de Amsterdam ArenA. Na ruim een half uur was het wachten op de 3-0 van Ajax, maar desondanks stond het na een onoplettendheidje van Niklas Moisander plots 2-1. Rubin verschalkte doelman Jasper Cillessen met een diagonale schuiver. Met een 2-1 tussenstand zochten beide partijen de kleedkamers op. Alles was nog mogelijk in het middagduel.
FC Utrecht hield één keer een gelijkspel over aan een competitiewedstrijd in Amsterdam na een achterstand tijdens de tijdelijke onderbreking. Het speelde op 7 oktober 2012 met 1-1 gelijk na een 1-0 achterstand na 45 minuten. De andere 21 Eredivisie-wedstrijden waarin Ajax met een voorsprong ging rusten tegen FC Utrecht werden omgezet in winst, maar de formatie van coach Rob Alflen had maling aan die statistiek en wist Ajax direct na de theepauze terug te dringen op haar eigen helft.
Toch waren het de Amsterdammers die de enige goal van het tweede bedrijf noteerden. Koud binnen de lijnen gaf Anwar El Ghazi meteen zijn visitekaartje af; hij draaide, kapte langs drie spelers van FC Utrecht en prikte de bal in de verre hoek: 3-1. El Ghazi maakte zodoende zijn zesde Eredivisie-doelpunt van het seizoen. Hij produceerde bovendien de op één na snelste goal als invaller van dit seizoen, want slechts 57 seconden na zijn invalbeurt lag de bal reeds in het doel. Enkel Carlo de Reuver deed het nog sneller. Hij scoorde na 18 seconden voor promovendus Excelsior tegen AZ.
Ondanks dat Ajax matig speelde, was het duel wel meteen beslist. De gewisselde Ricardo Kishna feliciteerde meteen trainer Frank de Boer. Scoren deed zowel Ajax als FC Utrecht niet meer in de resterende periode van de tweede helft. Ajax speelde vandaag overigens met een nieuwe bal, de Conext15. Door het nieuwe speeltuig werkte de doellijntechnologie echter niet, zo lieten onder meer tv-commentator Toine van Peperstraten en oud-arbiter Mario van der Ende weten op Twitter.
Ajax heeft nu driehonderd Eredivisie-punten gewonnen onder De Boer. Alleen Louis van Gaal en Rinus Michels doorbraken eerder die grens met Ajax (omgerekend naar drie punten voor winst).
Feitjes van Opta:
o Ajax is nu ongeslagen in de laatste vijf Eredivisie-ontmoetingen met FC Utrecht (W2, G3), terwijl de vier wedstrijden daarvoor allemaal werden verloren.
o Ajax boekte de 1300e zege in de Eredivisie, meer dan elke andere Eredivisieclub.
o Ajax won de laatste vijf thuiswedstrijden in de Eredivisie op rij met een doelsaldo van negentien voor en drie tegen.
o Arkadiusz Milik gaf in drie opeenvolgende Eredivisiewedstrijden een assist, telkens op Davy Klaassen.
o Milik maakte zes doelpunten en gaf twee assists in zijn laatste vijf thuiswedstrijden in de Eredivisie.
o Davy Klaassen had een hand in acht doelpunten in zijn laatste zeven Eredivisiewedstrijden (4 doelpunten, 4 assists).
o Klaassen was in zijn zestien Eredivisiewedstrijden betrokken bij dertien doelpunten (5 goals, 8 assists); evenveel als in zijn 26 wedstrijden vorig seizoen (10 goals, 3 assists).
o Anwar El Ghazi scoorde vier keer en gaf twee assists in zijn laatste vijf Eredivisiewedstrijden.
o Nooit kreeg Ajax onder Frank de Boer meer schoten tegen in de Eredivisie dan vandaag tegen FC Utrecht (23).
o Ajax blijft onder Frank de Boer ongeslagen in de Eredivisie in december (W13, G1).
o Alleen Carlo de Reuver (18 seconden) scoorde dit Eredivisieseizoen sneller als invaller dan Anwar El Ghazi (57 seconden).
o FC Utrecht verloor voor het eerst sinds 28 september een uitwedstrijd in de Eredivisie, toen FC Twente met 3-1 te sterk was.
o Edouard Duplan is betrokken bij drie doelpunten in zijn twee uitwedstrijden dit Eredivisieseizoen (1 goal, 2 assists).

