NEC - AZ werd een waar spektakelstuk. Niet alleen wat betreft het aantal doelpunten, ook zeker betreft het kijkspel voor de neutrale toeschouwer. Een hoog tempo, veel strijd, kansen over en weer en spanning tot de laatste seconde. De thuisclub, die wel hekkensluiter blijft na vandaag, wilde iets goedmaken richting haar trouwe thuispubliek. Terwijl AZ, dat de geschorste Nick Viergever en Nemanja Gudelj miste, de goede reeks in de Europa League wilde doortrekken.
Trainer Anton Janssen van NEC koos voor het centrale verdedigingsduo Rens van Eijden en Victor Pálsson, bracht Michael Higdon terug in de punt van de aanval en posteerde Alireza Jahanbaksh op de rechterflank voorin. De Iranees ontpopte zich tot Man of the Match met vele mooie acties. Al had hij in Ridgeciano Haps wel de minst ervaren AZ-speler tegenover zich. Maar desondanks was hij goed voor twee treffers, waarbij de 3-1 een beauty was.
In de achtste minuut had de international uit het Midden-Oosten ook de eerste kans van de wedstrijd. Hij schoot echter rakelings naast. Nadat AZ al vroeg de geblesseerde Viktor Elm moest vervangen door Willie Overtoom, kwam NEC in de zeventiende minuut op voorsprong. Marnick Vermijl kwam goed door op rechts, combineerde knap met Alireza Jahanbakhsh en rondde zijn sprint af met een harde, lage knal in de linkerbenedenhoek: 1-0. Het eerste doelpunt voor de Manchester United-huurling op Nederlandse bodem.
Drie minuten later ontsnapte de thuisclub aan de gelijkmaker. Johann Berg Gudmundsson legde de bal af op Roy Beerens, die van buiten het strafschopgebied met een vlammend schot de onderkant van de lat trof. Vijf minuten later had Beerens meer geluk. Na een flitsende aanval legde Aron Johannsson de bal terug op Maarten Martens. De Belg vuurde laatstgenoemde vanaf 18 meter op doel. Doelman Karl-Johan Johnsson keerde slechts half, waarna de doorgelopen Beerens simpel de 1-1 binnenschoof.
In de 31e minuut kreeg NEC weer een goede mogelijkheid. Michael Higdon stuurde met een geweldige pass Sören Rieks weg, maar de Deense vleugelspits schoot over. Vier minuten later ontsnapte Jahanbakhsh keurig uit de rug van de Noord-Hollandse defensie, maar schoot hij voorlangs. En weer drie minuten later strandde Jahanbakhsh na een solo op doelman Alvarado Esteban en keerde doelman Johnsson in de tegenaanval een kopbal van Gudmundsson.
Na rust bleef het publiek verwend worden. De allereerste corner van de wedstrijd resulteerde in de 2-1. Ryan Koolwijk trapte vanaf rechts, Jahanbakhsh kopte bij de eerste paal via de binnenkant van het houtwerk raak. De Iranees was in de 72e minuut ook verantwoordelijk voor de 3-1. En hoe! Higdon verlengde met het hoofd een lange trap van doelman Johnsson en schoot het leder verwoestend vanuit de lucht met een curve in de kruising. Maar de zege was daarmee nog zeker niet veilig. AZ bleef gevaarlijk en had in Steven Berghuis al een verse aanvallende kracht gebracht. In de 80e minuut knalde hij op prachtige wijze de 3-2 binnen. Vanaf rechts dribbelde hij de zestien in om met links snoeihard uit te halen.
Trainer Dick Advocaat offerde direct ook nog centrale verdediger Jan Wuytens op en bracht in Denni Avdic nog een boomlange centrumspits erbij. Daarna volgden diverse hachelijke momenten voor beide doelen, waarbij Aron Johannsson twee kansen op de gelijkmaker liet liggen en NEC via de counter middels Jahanbakhsh ook nog gevaarlijk was. De stand veranderde echter niet meer.
Door de zege blijft NEC overigens de houder van de rode lantaarn. Al heeft de ploeg met twaalf punten nu wel weer de aansluiting gevonden met RKC Waalwijk, ADO Den Haag en Heracles Almelo. AZ zakt naar plek vijf en blijft staan op 24 punten.

