Frank de Boer, die voor de honderdste keer op de bank zat als trainer, zag Viktor Fischer de eerste kans van de wedstrijd creëren, maar zijn inzet ging rakelings voorlangs. Het eerste doelpunt zou al na tien minuten vallen. Via Serero kwam de bal bij Davy Klaassen. De jongeling knikte met een 'boogkopbal' raak. De wedstrijd is altijd erg beladen en ook Michiel Kramer had dat begrepen. Hij gaf Ajax-doelman Jasper Cillessen een flinke elleboogstoot, maar het bleef bij een gele kaart.
Na een half uur gespeeld te hebben kwamen de bezoekers op een 0-2 voorsprong. Uit de kluts kwam de bal voor de voeten van Fischer, die de bal keihard in het dak van het doel schoot. Vito Wormgoor leek vlak voor rust nog iets terug te doen, maar Cillessen had een uitstekende redding in huis. Na een zeer matige eerste helft van de thuisploeg bleek 0-2 dan ook de ruststand te zijn.
In de tweede helft was het spelbeeld niet veel anders. De Amsterdammers hadden veruit het meeste balbezit en ADO liep vooral achteruit. Klaassen leek in de 54ste minuut de 0-3 te maken, maar Coutinho bracht nog net op tijd redding. Een kwartier laten zou de 0-3 alsnog vallen. Coutinho blunderende op een afstandsschot van Ricardo van Rhijn, waarna de wedstrijd beslist was. Kramer solliciteerde nog nadrukkelijk naar een rode kaart, maar ook zijn tweede elleboogstoot van de middag resulteerde niet in een rode kaart. Joël Veltman hield er wel een flinke hoofdwond aan over. Het slotakkoord kwam van Bojan. In de negentigste minuut scoorde hij van afstand met een geplaatst schot in de korte hoek.
Ajax staat door de ruime overwinning weer bovenaan in de Eredivisie met 28 punten. FC Twente en Vitesse volgen met één puntje minder, maar de laatstgenoemde komt om 14:30 uur nog in actie tegen SC Cambuur. ADO Den Haag blijft staan op een zeventiende plaats. NEC, de hekkensluiter van de Eredivisie, heeft nog vier punten achterstand.

