Altijd al graag doelpunten willen zien, bezoek dan niet het Cambuur Stadion. Die gedachte ging op tijdens de eerste tien speelrondes van het Eredivisie-seizoen 2013/'14. In de thuishaven van Cambuur Leeuwarden vielen tot dusverre pas acht doelpunten, waarvan twee voor de bezoekers. Opmerkelijk was dat Cambuur Leeuwarden in de eerste helft van al haar vier gespeelde thuisduels nog geen enkel tegendoelpunt te verwerken kreeg. Ook vandaag beloofde het een weinig productief avondje te worden in Leeuwarden. In FC Utrecht, dat buitenshuis eenmaal de touwen vond, ontving Cambuur Leeuwarden namelijk de minst trefzekere uitploeg van de Eredivisie. Wel moest gezegd worden dat er maar liefst vijftien doelpunten vielen in de laatste drie competitiewedstrijden waarbij FC Utrecht betrokken was. Wellicht dat het vanavond dus toch tot een spektakelstuk zou komen.
Direct in het begin van de wedstrijd kregen de toeschouwers al een doelpunt voorgeschoteld. FC Utrecht noteerde haar tweede uittreffer van het seizoen via Yassin Ayoub, die de rebound benutte nadat de bal in de eerste instantie tegen de onderkant van de lat werd gekopt vanuit een corner: 0-1.
Niet veel later kreeg Cambuur Leeuwarden de kans om de gelijkmaker te produceren. Na een fraaie aanval schoot Kevin Brands op aangeven van Jody Lukoki echter hard naast. FC Utrecht kwam goed weg, ook in het restant van de eerste helft. Cambuur Leeuwarden maakte aanspraak op gelijkmaker en kwam nog het dichtstbij via Lukoki, die de bal recht in de handen van Robbin Ruiter schoot.
In de tweede helft zette het spelbeeld zich voort. Cambuur Leeuwarden zocht nadrukkelijk naar de gelijkmaker. Na een klein uur ging Lukoki na balverlies van doelpuntenmaker Ayoub voor eigen succes, daar waar afspelen een betere optie was geweest. Amper een minuut later kregen de Friezen echter alsnog loon naar werken. Op aangeven van Lukoki maakte Michiel Hemmen de 1-1.
Lukoki zou uiteindelijk ook bij de 2-1 betrokken zijn. Een goede actie van de Ajax-huurling ging aan de schuiver van Erik Bakker vooraf. Ruiter zag het speeltuig onder zich door verdwijnen. Het zou uiteindelijk 3-1 worden, want een heerlijke lob van Marcel Ritzmaier viel eveneens nog te aanschouwen in Leeuwarden. Een prachtig cadeautje voor de jarige Dwight Lodeweges (56).

