Laatste nieuws
08.00Opvallende beelden op Varkenoord in aanloop naar Ajax – Feyenoord: shirt staat in brand
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
Resultaten x
Voetbaliconen

Superheld: Psycho Stuart Pearce

Als Stuart Pearce zijn carrière in 2011 afsluit, krabben ze zich bij Queens Park Rangers flink achter de oren. Hoe hebben zij de tiener, die twaalf jaar de linksback van Engeland is, ooit af kunnen testen!

06-02-2015 11:23 door Redactie ELF Voetbal

Meteen na de afwijzing van QPR staat Hull City voor Pearce op de stoep. Zijn zelfvertrouwen heeft echter zo'n deuk opgelopen dat Pearce zelf bedankt voor die eer. De linkspoot kiest er voor zijn oude leven als elektricien en loodgieter op te pakken en keert terug naar zijn lokale clubje Wealdstone. Vijf jaar lang knoopt hij vervolgens draden aan elkaar en ontstopt hij gootstenen. Totdat vijf jaar later een tweede kans zich aandient.

Coventry City heeft er 350.000 euro voor over om hem bij Wealdstone los te weken. In zijn drang alsnog uit de dagelijkse sleur te ontsnappen, hapt Pearce toe. Als compromisloze back houdt Pearce zich als semiprof moeiteloos staande en dat levert hem in 1985 een transfer naar Nottingham Forest op. Daar groeit hij in twaalf jaar tijd uit tot inspirerende aanvoerder en publiekslieveling. Liefkozend noemen de fans hem Pscycho, vanwege zijn faire, maar no-nonsense speelstijl.

De doorsneeman in Engeland herkent zich volledig in hem. Alleen daarom al gunt iedereen Pearce in 1991 de FA Cup. Als hij met zijn specialiteit - de vrije trap - Forest op voorsprong zet in de finale tegen Tottenham Hotspur lijkt zijn eerste grote prijs er ook echt te komen. Lijkt, want in de 94e minuut gaan The Spurs door een eigen goal alsnog met de cup aan de haal. De captain barst in tranen uit. Niet voor het eerst overigens.

Op het WK van 1990 reikt hij met Engeland tot de halve finale. Daarin velt Duitsland het vonnis vanaf de penaltystip over The Three Lions. Naast Chris Waddle mist ook Pearce als erkend specialist vanaf elf meter. Hij bezorgt Engeland een brok in de keel door ontroostbaar van het veld te stappen. Pas zes jaar later schiet hij het vretende schuldgevoel van zich af. In de EK-kwartfinale tegen Spanje in eigen land is Engeland weer veroordeelt tot strafschoppen. Ondanks zijn voorgeschiedenis neemt Pearce toch zijn verantwoordelijkheid. Hij jaagt de bal in de rechter onderhoek en rekent af met het spook dat hem zo lang achtervolgt.

Hoe diep de frustratie bij hem zit, blijkt bij de viering van zijn rake trap. Hij doet zijn bijnaam alle eer aan door met wijd opengesperde ogen en opzwellende aderen de longen uit zijn lijf te schreeuwen. Weer trekt er een golf van sentiment door heel Engeland. Pearce beëindigt zijn interlandcarrière in 1999 en stopt pas met voetballen in 2002. Hij is dan veertig jaar. Bij zijn afscheid wellen de tranen natuurlijk weer op. En stiekem weent Engeland weer eens met hem mee. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.