Laatste nieuws
11.15Jordan Henderson viert eerste Brentford-goal met eerbetoon aan Diogo Jota
11.11Huub Stevens prijst enige 'teamspeler' bij Feyenoord: 'Die zijn er niet veel'
11.10'Spurs denkt na Van de Ven en Simons aan komst van derde Nederlandse speler'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Het huwelijk tussen Feyenoord en Van Persie loopt op z'n eind'
10.56Live Transfers: Engelse interesse in Van Hecke, duidelijkheid rond Tomiyasu-deal
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
09.35Van Hooijdonk verrast door relatie Buijs en Ihattaren: 'Dat vind ik beetje tricky'
09.31Go Ahead Eagles komt tekort tegen FC Twente: 'Het was moeizaam en lastig'
09.30Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
09.20Van Persie evalueert eigen functioneren iedere dag: 'Ben daar erg tevreden over'
09.17Grim springt in de bres voor Ajax-verdediger: 'Meer respect voor hem tonen'
09.10Nederlandse arbitrage gekraakt: 'Het is topsport en daarin gelden geen excuses'
09.00Voor de fijnproevers: de schitterende steekpass van Valente tegen Ajax
09.00VP's Elftal van de Week: Ajax hofleverancier na zege op Feyenoord in Klassieker
08.55Feyenoord-verdediger zit helemaal stuk in Amsterdam: 'Dit is verschrikkelijk'
08.46Resink bespreekt winters vertrek bij Groningen: 'Uiteindelijk wil ik stap maken'
08.40'Ajax klopt aan bij Bournemouth in zoektocht naar vleugelverdediger'
08.37'Tomiyasu dinsdag gekeurd, Ajax en Japanner mogelijk toch langer met elkaar door'
08.26Italiaanse pers kraakt Napoli, maar ziet Lang strijden: 'De enige met energie'
08.15De dure domper voor NEC: géén top drie door afgekeurde goal in slotfase
08.00Hornkamp verbaast met bijzondere penalty: 'Heb het thuis ook even geoefend'
07.58Ochtendkranten: Voetbalvernuft Ajax, machteloos Feyenoord, argwaan bij PSV
Resultaten x
Voetbaliconen

Superheld: Psycho Stuart Pearce

Als Stuart Pearce zijn carrière in 2011 afsluit, krabben ze zich bij Queens Park Rangers flink achter de oren. Hoe hebben zij de tiener, die twaalf jaar de linksback van Engeland is, ooit af kunnen testen!

06-02-2015 11:23 door Redactie ELF Voetbal

Meteen na de afwijzing van QPR staat Hull City voor Pearce op de stoep. Zijn zelfvertrouwen heeft echter zo'n deuk opgelopen dat Pearce zelf bedankt voor die eer. De linkspoot kiest er voor zijn oude leven als elektricien en loodgieter op te pakken en keert terug naar zijn lokale clubje Wealdstone. Vijf jaar lang knoopt hij vervolgens draden aan elkaar en ontstopt hij gootstenen. Totdat vijf jaar later een tweede kans zich aandient.

Coventry City heeft er 350.000 euro voor over om hem bij Wealdstone los te weken. In zijn drang alsnog uit de dagelijkse sleur te ontsnappen, hapt Pearce toe. Als compromisloze back houdt Pearce zich als semiprof moeiteloos staande en dat levert hem in 1985 een transfer naar Nottingham Forest op. Daar groeit hij in twaalf jaar tijd uit tot inspirerende aanvoerder en publiekslieveling. Liefkozend noemen de fans hem Pscycho, vanwege zijn faire, maar no-nonsense speelstijl.

De doorsneeman in Engeland herkent zich volledig in hem. Alleen daarom al gunt iedereen Pearce in 1991 de FA Cup. Als hij met zijn specialiteit - de vrije trap - Forest op voorsprong zet in de finale tegen Tottenham Hotspur lijkt zijn eerste grote prijs er ook echt te komen. Lijkt, want in de 94e minuut gaan The Spurs door een eigen goal alsnog met de cup aan de haal. De captain barst in tranen uit. Niet voor het eerst overigens.

Op het WK van 1990 reikt hij met Engeland tot de halve finale. Daarin velt Duitsland het vonnis vanaf de penaltystip over The Three Lions. Naast Chris Waddle mist ook Pearce als erkend specialist vanaf elf meter. Hij bezorgt Engeland een brok in de keel door ontroostbaar van het veld te stappen. Pas zes jaar later schiet hij het vretende schuldgevoel van zich af. In de EK-kwartfinale tegen Spanje in eigen land is Engeland weer veroordeelt tot strafschoppen. Ondanks zijn voorgeschiedenis neemt Pearce toch zijn verantwoordelijkheid. Hij jaagt de bal in de rechter onderhoek en rekent af met het spook dat hem zo lang achtervolgt.

Hoe diep de frustratie bij hem zit, blijkt bij de viering van zijn rake trap. Hij doet zijn bijnaam alle eer aan door met wijd opengesperde ogen en opzwellende aderen de longen uit zijn lijf te schreeuwen. Weer trekt er een golf van sentiment door heel Engeland. Pearce beëindigt zijn interlandcarrière in 1999 en stopt pas met voetballen in 2002. Hij is dan veertig jaar. Bij zijn afscheid wellen de tranen natuurlijk weer op. En stiekem weent Engeland weer eens met hem mee. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.